fbpx

Трибунал для Кирила – священники української філії РПЦ збирають підписи до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков

292 священника з різних єпархій УПЦ МП підписався під зверненням до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков під зверненням “з позовом проти патріарха Кирила”.

Про це у фейсбуці у понеділок, 11 квітня, написав протоієрей УПЦ МП Андрій Пінчук.

“Сьогодні, коли Московський патріарх Кирил відверто підтримує загарбницьку війну росії проти України, ми, священники Української Православної Церкви, вирішили звернутися до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков з позовом проти патріарха Кирила”, – йдеться в тексті звернення.

“Ми, священники Української Православної Церкви, в ці трагічні дні, коли триває війна російської федерації проти України, вважаємо своїм пастирським обов’язком звернутися до усієї повноти Світового Православ’я”, – зазначають священники.

“Дії патріарха Кирила викликали масове обурення серед духовенства та вірних Української Православної Церкви. Щонайменше п’ятнадцять єпархій Української Православної Церкви вже офіційно заявили, що припиняють поминання імені патріарха Кирила за богослужінням. Нам відомо, що в багатьох інших єпархіях правлячі єпископи дали усні дозволи духовенству не поминати імені патріарха Кирила. Тим самим єпископи, священники та прості парафіяни Української Православної Церкви висловили свою однозначну недовіру патріарху Кирилу.

Ми повністю підтримуємо відмову єпископів і духовенства нашої Церкви від поминання патріарха Кирила за богослужінням. Але сьогодні цього вже замало.

Ми чітко заявляємо про неможливість для себе подальшого перебування у будь-якій формі канонічного підпорядкування Московському патріарху. Це є велінням нашого християнського сумління.

Ми бачимо дії російської армії проти українського народу, які фактично схвалюються патріархом Кирилом. Як пастирі Церкви, і просто як християни ми завжди були, є і будемо зі своїм народом, з тими, хто страждає та потребує допомоги. Ми повністю підтримуємо українську державну владу та Збройні Сили України в їхній боротьбі проти агресора.

Наша позиція повністю відповідає Євангелію та церковному переданню. Захист Батьківщини від ворога є однією з головних християнських чеснот”, – йдеться у зверненні.

У зверненні духовенство також закликає Предстоятелів Помісних Православних Церков “засудити військову агресію російської федерації проти України”. А також розглянути публічні заяви Кирила і “на всеправославному рівні доктрину “русского мира”, яку протягом багатьох років пропагує патріарх Кирил і яка стала одним з ідейних виправдань війни російської федерації проти України”.

Після розгляду “надати цій доктрині оцінку з точки зору православного вчення та в разі засудження цієї доктрини, притягнути патріаха Кирила до відповідальності та позбавити права обіймати патріарший престол”.

Фото: credo.pro.

04/11/2022

You cannot copy content of this page