fbpx
Події
Трамп закликає країни “Великої вісімки” забути про анексію Криму задля дружби з Росією

Державний секретар США Майк Помео вважає можливим відновлення формату “Великої вісімки” за участю Росії без обов’язкового повернення РФ Криму до складу України.

“У той час, як США і Росія завершують планування саміту, держсекретар Майк Помпео заявив, що президент Дональд Трамп розглядає повернення Москви в міжнародне співтовариство як неминуче й “компромісне”, що може дозволити їй повернутися до клубу (нинішньої – ред.) “Великої сімки” індустріально розвинених демократії без повернення Криму в Україну”.

Помпео зробив цю заяву у середу під час слухань у Комітеті з питань асигнувань американського Сенату як раз у той час, як у Москві проходила зустріч радника з питань нацбезпеки Білого дому Джона Болтона з президентом РФ Путіним.

Як пояснив держсекретар США, він бачить можливість відновлення формату G8 як один із компромісів, який можна запропонувати Росії. Але водночас він наголосив, що Сполучені Штати продовжать вважати неприйнятною спробу Росії анексувати Крим у 2014 році, що стало причиною її виключення з G8.

Читайте також: Харків накрила потужна піщана буря, яка є аномальним для українських міст явище (відео)

“Президент глибоко переконаний, що участь Росії у важливих геостратегічних переговорах неминуча”, – зауважив Помпео у відповідь на запитання про заяви Трампа щодо відновлення формату G8.

Водночас Помпео підкреслив, що нинішні відносини США з Росією залишаються на низькому рівні й повторив твердження, що адміністрація Трампа є більш жорсткою по відношенню до РФ, ніж багато попередніх адміністрацій Білого дому.

Джерело.