fbpx
Без рубрики
Трагедія в Затоці: синоптик пояснила, як можна було передбачити шторм

Трагедію, що сталася на фестивалі Z-Games, можна було передбачити, стежачи за радарними даними.

Про це синоптик Наталія Діденко написала на своїй сторінці в Facebook.

“За добу ніхто ні в якому прогнозі не давав такої негоди, і за півдоби також. І в моєму прогнозі було про спеку, але про такий шторм – не було. Те, що сталося – типовий саме літній випадок. “, – пояснила синоптик.

“Це не той випадок, коли йде фронт і ти можеш за ним стежити за добу і навіть троє. Це відбувається раптово. Можна передбачити такий розвиток процесу? Чи можна уникнути небезпеки? Можна і, головне, як повідомити людям про наближення подібного шторму? Передбачити – можна, стежачи за радарними даними, не відриваючи носа від карт реального переміщення негоди з моменту, як вона почала наростати у вигляді вогнища нестійкості … Уникнути небезпеки можна. Звичайно, ураганний вітер не зупинити і грозу не відірвати. Але. Маючи інформацію на мобільних пристроях з радаром і адекватним поясненням, можна на одну-дві години вирубати фестиваль. Тому що такі урагани, як правило, дуже швидко проносяться “, – розповіла Діденко.

“Якби я була синоптиком місцевим або синоптиком, якого фестиваль чи місцеві керівники найняли стежити за погодою, я б цей шторм так не пропустила. І я б уже, як той дятел, стукала б по клавіатурі кожні 15 хвилин, і набирала б когось із організаторів, щоб були про всяк випадок готові до бурі.”, – зізналася синоптик.

Читайте також: ЖОДЕН ПЛЯЖ В ЗАТОЦІ НЕ ОБЛАДНАНИЙ РЯТУВАЛЬНИМИ ВИШКАМИ – ДСНС

Джерело.

Реклама