fbpx
Події
“Трaгeдія неминуча”: експерт попередив про кaтaстрoфу на Кримському мосту

Осідання конструкцій Керченського моста буде продовжуватись, адже воно почалось в місці розлому земної кори.

Про це розповіла екс-член експертної Ради загальноросійського інституту екологічної експертизи “ЕкоЕкс”, правозахисниця Олена Васильєва у коментарі “Обозревателю“.

За її словами, окрім переміщення земної кори, зона, де будують міст, є сейсмічною, а ще там є підводні течії, які допоможуть мосту руйнуватися. Таким чином, Керченський міст в жодному разі не можна вводити в експлуатацію.

Зрушення земної кори зупинити в будь-якому місці просто неможливо. І дна в цьому місці розлому немає. Геологи неодноразово намагалися заміряти глибину цього розлому і не змогли цього зробити жодними сучасними пристроями,– пояснила Олена Васильєва.

Окрім того, місце будівництва моста – сейсмічно нестійка зона. Тож у будь-який момент можуть розпочатись підземні поштовхи.

“Також на зрушення впливають підводні течії, а в місці осідання ці підводні течії найбільш великі в осінньо-весняний час, ну і льодохід. Ну і варто розуміти, що задане інженерами початкове навантаження вже збільшене майже на 20 тонн”, – зазначила експерт.

На думку Васильєвої, можливо, у цьому році міст ще простоїть, але ж він призначений для пересування машин та потягів. Але через деякий час усі конструкції стануть непридатними.

“Можливо, в якійсь частини він простоїть довше, в якийсь менше. Це залежить виключно від тих вулканічних процесів і сюрпризів, які піднесе природа. До експлуатації цей міст допускати ні в якому разі не можна, оскільки це величезний ризик тисячами життів людей, які в момент непередбаченої aвaрії можуть виявитися на тому мості”, – наголосила вона.

Читайте також: “Оксану рoзбив пaрaлiч”: у справі про кинуту на зупинці українку з’явилися нові подробиці (відео)

Джерело.