fbpx

Традиції і заборони у Страсний тиждень

Страсний тиждень, або Седмиця, – останні шість днів Великого посту напередодні Великодня. Кожен із цих днів є святим і великим, для кожного існують певні традиції та заборони.

Для кожного дня Страсного тижня передбачалося виконання певних видів господарських робіт.

Так, у Великий понеділок треба було подбати про свій будинок. Господиня прибирала в будинку, обмащувала стіни та фарбувала ганок.

У вівторок слід було приготувати одяг – закінчити прання і прасування.

Всі роботи по господарству завершували в середу. Також в цей день готували свічки, які захищали сім’ю від хвороб.

У четвер потрібно було купатися. До прикладу, дівчата вмивалися водою зі срібла, вимовляючи при цьому певний текст, аби стати привабливішими. Також вважалося, що свічка, принесена в четвер із храму, цілий рік захищатиме будинок від пожеж.

Ще в цей день господарі запікали в печі сіль, яка очищала від погані, а також набувала унікальних цілющих властивостей.

Найбільше заборон було у Велику п’ятницю. Важалося, що хліб, спечений у цей день, не запліснявіє, а також допоможе зцілитися від багатьох захворювань. Для обрядових пасок у цей день заводили опару.

Читайте також: Десять правил Великого посту

Також у п’ятницю не рекомендується висаджувати рослини та встромляти в грунт залізні предмети. Рослинність не приживеться, а робота “в землі” принесе в родину неприємності.

Не можна у Страсну п’ятницю сушити білизну, бо тоді на ній можуть з’явитися червоні плями,схожі на кров. Більше того, у п’ятницю особливо сильні змови на здоров’я та лікування хворих.

У суботу зазвичай дбали про великодні страви: фарбували яйця, робили писанки та паски. Цікаво, що під час випікання пасок, у хаті не можна було розмовляти та шуміти. Якщо паска десь тріснула чи запала – це було поганим знаком.

You cannot copy content of this page