fbpx
Події
Тіна Кароль стала народною артисткою: що дає статус і хто буде наступним

31-річна Кароль не побила рекорд наймолодшої співачки, що отримала це звання.

Вчора президент Петро Порошенко присвоїв співачці Тіні Кароль звання народної артистки України.

Офіційна церемонія відбулася в Національному музеї ім. Тараса Шевченка в Києві.

“Я дуже зворушена. Для мене це велика гордість. Об’єднувати і надихати країну, берегти українські традиції – це моя місія.

Я обіцяю це робити з усією силою, любов’ю і талантом, які мені подарував Бог. Цю нагороду я присвячую своїм батькам”, – сказала в своїй промові Кароль, якій 25 січня виповниться 32 роки.

Одне з найвищих звань в нашій країні співачка отримала трохи раніше терміну – зазвичай народними стають не раніше ніж через десять років після присвоєння звання заслуженого артиста (Кароль такою стала в 2009-му). Але іноді трапляються і винятки.

Перший прецедент стався, коли співачка Руслана у 2004 році принесла перемогу Україні на Євробаченні.

Подібна історія трапилася і в минулому році з Джамалою. Причому обидві співачки були нагороджені одразу “народної” нагородою, а “заслужену” – мовчки пропустили. До речі, 31-річна Кароль не побила рекорд наймолодшої співачки, що отримала це звання: Могилевська стала народною в 29 років, а Лорак – у 30.

ЩО ДАЄ НАГОРОДА.

Звання “Народний артист” вручають за видатну майстерність, особливі заслуги в розвитку вітчизняного культурної спадщини, причому громадянам, які працювали в цій сфері не менше 10 років. Стати народним може як українець, так і житель іншої країни і навіть особа без громадянства, але посмертно це звання не дають. Звання є приводом для підвищення зарплати на 40%, дає право на безкоштовне медичне обслуговування, підвищену пенсію і пільги по квартплаті після виходу на пенсію.

Крім цього, звання гарантує місце на столичному Байковому кладовищі.

Всього за 26 років незалежності України народними артистами вже стали понад 350 осіб. За президентства Порошенка були відзначені Євген Нищук, Олексій Вертинський, Станіслав Боклан, Олексій Горбунов, Джамала, Віктор Павлик, Катерина Бужинська та інші.

Подейкують, що наступними на черзі, хто отримає звання “Народний артист” з рук Порошенка, можуть бути лідер “Океану Ельзи” Святослав Вакарчук, який став заслуженим в 2005 році, актриса Ірма Вітовська (більше 20 років на театральній сцені) і композитор Костянтин Меладзе.

Читайте також:ЕКС-ПРОДЮСЕР СЕРГІЯ ЛАЗАРЄВА РОЗПОВІВ, ХТО НАРОДИВ СИНА СПІВАКОВІ

Джерело.

facebook