fbpx

Телефонні розмови в Україні значно подорожчають

Національна комісія з регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) затвердила двоетапне підвищення тарифів на місцевий телефонний зв’язок.

Про це повідомила прес-служба відомства.

У НКРЗІ аргументували таке рішення необхідністю наблизити граничні тарифи до рівня собівартості й зменшити перехресне субсидіювання. Справа в тому, що вартість хвилини місцевого дзвінка для міських мешканців та юридичних осіб вища, ніж для мешканців сіл і бюджетних установ. Різниця в тарифах складає 43,2 %.

Регулятор затвердив двоетапне підвищення тарифів на міський зв’язок.

до 31 грудня цього року розцінки мають вирости в середньому на 10,6 % для населення та бюджетних установ;
з 1 січня 2017 року тарифи для бюджетників зростуть ще на 21,2 %.
Дані Державної служби статистики свідчать, що надходження від голосових місцевих викликів за останні три роки в містах зменшувалися, а в селах навпаки, потроху зростали.

Читайте також:У КОЖНІЙ СПЛАЧЕНІЙ ТИСЯЧІ ЗА ГАЗ, 580 ГРН – КОРУПЦІЙНА СКЛАДОВА, – ДЕПУТАТ

Водночас, останні кілька років простежується тенденція до зменшення кількості абонентів фіксованої телефонії. За даними Держстату, на 1 липня цього року в Україні налічувалося 7,7 млн користувачів. На 2014 років абонбаза дорівнювала 10 млн.

За словами директора з корпоративних комунікацій “Укртелекому” Михайла Шуранова, витрати оператора на місцевий зв’язок перевищують доходи від цього напряму.

Без податку на додану вартість витрати на підтримку однієї абонентської лінії в містах складають не менше 40 грн на місяць. Тоді як абонплата в середньому не перевищує 35 грн/міс. У сільській місцевості розрив ще більший: витрати – 60 грн/міс., абонплата – 27 грн/міс.

Джерело.

You cannot copy content of this page