fbpx
Без рубрики
Таємне життя Шокіна: екс-генпрокурор оформив мільйонне майно на цивільну дружину і дитину (відео)

Колишній генпрокурор Віктор Шокін приховав своє майно і гроші, оформивши їх на свою цивільну дружину і дитину. Про це повідомляється в розслідуванні Радіо Свобода. Офіційно Шокін не вказав у своїй декларації ані дружину, ані дитину. Проте журналісти встановили, що Оксана Гриневич є цивільною дружиною Шокіна, і у них є спільна дитина.
Гриневич володіє елітним житлом у Празі, вартістю приблизно 10 млн гривень. Вона займає посаду заступника головного лікаря відомчої лікарні “Феофанія” в Києві і вже три роки перебуває в декретній відпустці.

У листопаді 2014 року, коли Віктор Шокін був ще заступником генпрокурора Віталія Яреми, Гриневич стала одноосібною власницею і директором чеської фірми I. B. D. P. Ця компанія є власником котеджу і землі під ним в елітному празькому районі Небушице. Крім будинку в Празі, Оксана Гриневич також володіє декількома земельними ділянками та будинком на майже 300 квадратів в селі Пилява Київської області. Пилява розташована неподалік від Сухолуччя, яке свого часу облюбував для полювання Віктор Янукович.
Коли Шокін став заступником генпрокурора влітку 2014 року, сам він, відповідно до декларації, володів земельними ділянками в півгектара, квартирою, садовим будинком і гаражем. Зокрема, він є власником квартири на вулиці Ярославів Вал у центрі Києва і земельних ділянок у селі Ленди Київської області.
Шокін також передав своїй доньці Вероніці-Анастасії Гриневич маєток на 900 квадратних метрів під Києвом перед призначенням заступником генпрокурора в 2014 році. Дитині на той момент було лише один рік.
Шокін досі продовжує офіційно орендувати у сільради ділянку впритул до подарованого маєтку – тут є місце для городу і худоби. Земельні ділянки Шокіна і його дочки розташовані впритул один до одного й обгороджені спільним парканом.

Гриневич Оксана була прописана в декількох об’єктах нерухомості, прямо пов’язаних з Шокіним. У 2009 році вона була прописана в будинку на вулиці Тимірязєвській на Печерську в Києві. На той час і до листопада 2010 року землею під цим будинком володів Віктор Шокін.
Після цього Оксана Гриневич восени 2010 року на цілих три роки прописалася в квартирі батьків Віктора Шокіна, яку згодом він отримав у спадок. Коли в будинку одного з так званих “діамантових прокурорів” Олександра Корнійця, який виявився наближеним до Шокіна, відбувався обшук, його дружина Світлана Корнієць відправила повідомлення абоненту, підписаним як “Оксана Шокіна”.
Знімальна група зателефонувала на номер, записаний у телефонній книжці дружини “діамантового прокурора” як “Оксана Шокіна” не кажучи, що їй телефонують журналісти, і жінка підтвердила, що вона дійсно є Оксаною Гриневич. Згідно з деклараціями, в 2013 році Шокін отримав всього 400 тисяч гривень доходу, в 2014-му – 950 тисяч гривень, у 2015-му – 837 тисяч гривень. Тільки маєток в Чехії, подібний до будинку Оксани Гриневич, коштує приблизно 10 мільйонів гривень.

Віктор Шокін пробув на посаді генпрокурора трохи більше ніж рік – до квітня 2016 року. “Це класична схема. Тобто, як правило, таке відбувається. Навіть дуже часто бувають випадки, коли шлюб навіть спеціально розривається, припиняються офіційні стосунки для того, щоб можна було майно, наприклад, передавати на свою дружину або починати відносини з іншою людиною, і формально на них передавати майно”, – пояснює експерт Transparency International Євген Черняк.

Читайте також:ЛУЦЕНКО РОЗПОВІВ, ЧОМУ ПРИЗНАЧИВ ПРОКУРОРА З КОМАНДИ ШОКІНА

Джерело.

Реклама