fbpx
Перейти до вмісту

Тарифи на електроенергію хочуть збільшити більш ніж у 2 рази

“Укренерго” пропонує підняти тариф на передачу електроенергії з 346 до 636 гривень за МВт-год. А отже українці зразу відчують різницю, коли побачать вартість товарів у магазинах. Тоді вартість товарів може зрости також на 30-50%.

Компанія “Укренерго” пропонує збільшити тарифи на передачу електроенергії та на диспетчерське управління з 1 січня наступного року. Тариф на світло для бізнесу може зрости більш ніж у 2 рази (51%), йдеться в повідомленні на сайті компанії.

“Укренерго” хоче встановити на 2023 рік тариф на передачу електричної енергії у розмірі 636,17 гривень за МВт-год. Зараз ж цифра становить 345,64 гривень за МВт-год.

Тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК “Укренерго” хочуть збільшити у січні 2023-го з 62,13 до 207,63 гривень за МВт-год.

Показники тарифу розрахували з прогнозним курсом долара на рівні 42,2 гривень та з урахуванням інфляційних даних у звіті Національного банку України за липень поточного року.

Основне обґрунтування збільшення тарифів “Укренерго” — руйнування енергетичної інфраструктури України через російські обстріли.

Якщо українська влада прийме ідею “Укренерго”, більш ніж дворазове підвищення ціни на електроенергію для бізнесу, то споживач  відчує це  за рахунок зростання цін товарів, в які закладатимуться нові тарифи, пишуть ЗМІ.

Назадуємо, в Україні змінили правила розрахунку сум у платіжках за електроенергію через часткові блекаути. У разі якщо показання лічильника передали не до терміну, нараховувати обсяг спожитої електроенергії будуть з урахуванням знижувального коефіцієнта.

 

Позначки:

You cannot copy content of this page