fbpx

Таких морозів у травні не було 100 років. 5 регіонів залишилися без врожаїв

На Черкащині від морозів загинула городина, та повимерзали плодові дерева. Вночі стовпчики термометрів тут знижувалися до -4 градусів. Синоптики кажуть, що такої погоди не було вже сотню років, пишуть Факти ICTV.

У пані Наталі вимерзло все, що садила на городі. Каже, рослини стояли мов скляні. Коли пригріло сонце, вмить похнюпилися і потемніли. Дісталося бурякам, ранній картоплі, а найбільше приморозок знищив помідорів.

11 травня заморозки сягали від двох і подекуди до шести градусів. Синоптики кажуть, у травні так холодно було понад сто років тому.

На Черкащині постраждали 10% садів. Кілька тисяч гектарів кукурудзи, 200 гектарів гороху, півсотні гектарів ячменю.

“Тут ми планували близько 5 тисяч тонн зібрати плодів. Тут абсолютно яблук не буде в цьому році. Ми ще збитки не рахували, але це колосальні збитки. Якщо 5 тисяч тон по ціні середній 8 гривень – це приблизно десь в районі 40 мільйонів гривень”, – коментує Олександр Самойленко, директор плодоовочевого відділу товариства.

Читайте також: На нас чекає град розміром з кулак і смерчі. Що діється з погодою в Україні

Урожаю точно буде менше, кажуть фахівці. Нині вони обстежують рослини і визначають розмір завданих збитків.

Крім Черкащини без врожаїв може залишитися Чернігівщина, Вінниччина, Кіровоградщина, Полтавщина. У цих регіонах під загрозою опинилася полуниця, вишня, абрикоси, сливи й черешні.

You cannot copy content of this page