fbpx
Авто
Таксі в Україні переведуть на жовті номери

Ініціатива, яка раніше тільки озвучувалась на круглих столах та прес-конференціях, тепер отримала форму документа – проекту постанови Кабміну. Якщо документ буде затверджений КМУ, автомобілі таксі, що працюють легально (тобто ті, що мають відповідну ліцензію), повинні будуть отримати номерні знаки з жовтим фоном.

Маючи необхідні дозвільні документи та жовті держномери, водій «білого» (в розумінні, повністю офіційного) таксі також отримає ряд переваг, зафіксованих у ПДР: отримувати замовлення та здійснювати посадку пасажирів на стоянках таксі, в аеропортах, на автовокзалах та автостанціях, а також їздити по смугах для громадського транспорту.

Всім іншим, «сірим» водіям, які будуть намагатися надавати послуги перевезень на таксі без ліцензії, і, відповідно, жовтих номерів, в Правилах дорожнього руху буде розміщена окрема заборона (п. 2.9), порушення якої може призвести до стягнення штрафу.

Крім того, як зазначено в пояснювальній записці до проекту постанови, «У разі, якщо при виявленні транспортного засобу з ознаками таксі на ньому будуть відсутні номерні знаки на жовтому фоні, органи контролю матимуть можливість оперативно застосувати штрафні санкції та не допустити надання незаконних та небезпечних послуг таксі».

А що за «органи держконтролю»? Хороше питання: тут ситуація складніша, ніж у випадку зі штрафом у розмірі 170 грн за «неправильний» номерний знак. До «сірого» перевізника виникнуть питання у інспекторів Укртрансбезпеки, а при відсутності трудового договору або свідоцтва про реєстрацію підприємця – ще й у співробітників ДФС.

Читайте також:  За понтові автомобільні номерні знаки доведеться віддати кругленьку суму

Загальний «букет» проблем для нелегального таксиста або такого ж таксопарку може прийняти досить серйозні розміри: штрафи від 1700 грн до 85 000 грн, плюс, згідно ст. 164 Адмінкодексу, можлива конфіскація «засобів виробництва». А в якості таких, як нескладно здогадатися, можуть бути визнані автомобілі.

Джерело.

Related Post

facebook