fbpx
Події
Син досі вірить, що буде спілкуватися з батьком: виконавча служба 16 років шукає чоловіка, який не платить аліменти

В Україні почнуть діяти більш жорсткі покарання до неплатників аліментів. Вказаних осіб позбавлятимуть водійського посвідчення, права виїзду за кордон і навіть права на полювання, а виконавча служба обіцяє стежити за дотриманням нових вимог, повідомляється в сюжеті ТСН.

Зміни покликані унеможливити такі ситуації, як у родині Івана Козачука. Свого батька він випадково побачив і впізнав у натовпі на вулиці – один раз у житті. “Засльозились в нього очі. Я йому прямо пояснив, що я на нього ні за що не ображаюсь, все що я хочу – щоб у мене був батько”, – розповів хлопець.

Батько пообіцяв телефонувати, але знову зник. Мама Олена Борейко каже, що аліментів від колишнього чоловіка не отримала жодного разу за 16 років. Сума накопичилася серйозна – за 50 тисяч гривень, і ще близько 10 за період навчання сина. Суд двічі приймав рішення на її користь, однак жодної копійки стягнути з чоловіка не зуміли, бо виконавча служба не могла встановити ані місця роботи, ані місця перебування втікача.

Тепер депутати зобов’язали виконавчу службу працювати ретельныше – інакше посадовцям загрожуватиме звільнення. На допомогу дали прикордонників. “Коли буде рішення суду обмежити людину в праві виїзду за кордон, і воно надійде в державну прикордонну службу – ці люди будуть поставлені на контроль, занесені у відповідну базу даних”, – запевнив представник ДПСУ Андрій Демченко. Сприяти роботі виконавців мають і правоохоронці. Однак у випадку з батьком Івана Козачука журналісти за півгодини зробили те, що не могла державна система за 16 років. Син досі вірить, що буде спілкуватися з батьком, і це для нього значно важливіше, ніж гроші.

Читайте також: На чужі гроші вона спокусилася через скрутне матеріальне становище: листоноша видала пенсію сувенірними купюрами

Як повідомлялося, у Херсонській області працівники виконавчої служби провели низку рейдів по адресах злісних неплатників аліментів. До списків державних працівників потрапили люди, котрі понад три місяці не сплачують грошей своїм дітям.

facebook