fbpx
Дозвілля
Святий Євлампій-зимопокажчик – народний прогностик (Відео)

23 жовтня – свято мучеників Євлампія і Євлампії

Це рідні брат і сестра. Вони жили в місті Нікомидії.

Прочитавши указ імператора Максиміана (284-305) про засудження кожного християнина на смертну кару, Евлампій обурився, що імператор замість боротьби з ворогами вітчизни озброюється проти своїх підданих.  Його схопили за доносом і привели на суд.

За відмову зречення від християнської віри Євлампія спочатку катували залізними знаряддями, а потім поклали на розпечене залізне ліжко. Раптово страждалець виявив бажання відвідати язичницький храм. Судді зраділи, думаючи, що зломили дух юного християнина.

В капищі Марса Евлампій вигукнув: “Іменем Господа Ісуса Христа наказую тобі, дух німий і бездушний, впади на землю і обернися в прах!” Ідол з гуркотом звалився на землю. Святий знову був узятий на муки.

В цей час сестра страждальця Євлампія з’явилася перед суддями і оголосила, що вона теж християнка. Після тортур мучеників кинули в розжарену піч, але Господь і від вогню зберіг їх.. Нарешті, брата обезголовили, а сестра померла від мук.

На Євлампія роги місяця показують в ту сторону, звідки бути вітрам. Якщо  роги місяця на північ – бути швидкій зимі, і сніг ляже по сухому; якщо на південь – скорої зими не чекай, буде бруд та сльота.  Осінь снігом не вмиється, білим кафтаном не вбереться.

Читайте також: Друга Пречиста 21 вересня: прикмети для жінок та дівчат

Джерело.