fbpx
Події
Священик зцiлює одержимих та хворих людей у дуже незвичний спосiб

Щодня в монастир Покрови Пресвятої Богородицi в селi Закерничному, що на Iвано-Франкiвщинi, приїжджають десятки людей.Адже саме тут править вiдомий цiлитель отець Iван-Василь Коваль, пише газета “Експрес”.

Екзорцизм вiн практикує вже 25 рокiв. I за цей час допомiг тисячам людей — молитвою, добрим словом i… копiєм — двосiчним ножем iз коротким трикутним лезом.

Незвичне заняття отець Iван-Василь опанував, аби допомогти друговi. — У 1992 роцi в селище Перегiнськ, де я народився, повернувся мiй односельчанин iз роботи в Сибiру, — розповiдає екзорцист. — Там вiн одружився, у них народилася дитина. Однак його жiнка стала випивати i зраджувати, тож вiн купив окрему хату поряд.

Щойно переїхав, сталася дивна рiч — в хату кожної ночi залiзала гадюка. Вiн звернувся по допомогу до мене.

Я зрозумiв, що вiдправою служби Божої та освятою не обiйдешся. Тож узяв благословення на вигнання нечистої сили у владики i прочитав молитву екзорцизму. Гадюка зникла. Згодом менi з Божою помiччю вдалося допомогти одержимiй жiнцi в Iвано-Франкiвську.

Це було нелегко, злий дух виявляв такi речi, що ставало нiяково, однак Господь допомiг упоратися з ним. Так i почалася моя практика.

— Пiд час обряду ви використовуєте копiє. Що це таке?

— Справдi, його ще називають церковним списом. Копiє має кожен священик i користується ним на службi Божiй, коли пробиває хлiб для причастя. Злi духи дуже бояться копiя — тому, що ним був пробитий бiк Iсуса на хрестi. Використання списа допомагає не тiльки оздоровити душу, а й тiло — до мене приходили люди з рiзними хворобами, й усiм Господь допомiг.

— А як вiдбувається сам обряд?

— Спочатку в церквi читається молитва, тодi одержима чи хвора особа повинна висповiдатися. Далi я колю тiло копiєм — у чоло, плечi та живiт, роблячи на ньому знак хреста. Зазвичай це робиться тричi, i доволi сильно, може навiть виступати кров. А перед цим, до слова, я протираю копiє ватою зi спиртом. Якщо людина дiйсно одержима, пiд копiєм i з’являється злий дух. Спочатку вiн може противитися, навiть розмовляти.

Одного разу дух, якого я виганяв iз жiнки, став дуже плакати i жалiтися, багато говорив про Бога, про небо. “Якщо ж ти все розумiєш i так плачеш, то покайся i спасешся”, — сказав я йому.

“Я не можу покаятися, бо я злий. Нема в мене покаяння”, — вiдповiв вiн.

— А як ви розумiєте, що злий дух покинув тiло?

— Людина стає спокiйною вiд уколiв копiєм, дух у нiй перестає кричати. Зазвичай обряд триває не бiльше як десять хвилин, але деколи знак хреста треба повторювати знову i знову. В однiй iз жiнок, якiй я допомiг, був цiлий легiон духiв, i обряд довелося проводити декiлька разiв.

— Цiкаво, яка ж природа цих злих духiв?

— Кожен злий дух — грiшний ангел, який вiдiйшов вiд Бога. Згiдно з християнським ученням, вiд кожного з дев’яти хорiв на небесах вiдiйшла певна кiлькiсть добрих ангелiв, якi були спокушенi дияволом. Вiдтодi вони безперестанку борються з Церквою.

Вся їхня природа — страшна злоба та заздрощi. У них нема милосердя чи спiвчуття, нема любовi. Вони прагнуть тiльки зашкодити й занапастити душу.

— Душi яких людей уразливiшi перед злим духом?

— Найбiльш схильнi до цього тi люди, що заплямленi тяжкими чи смертними грiхами. Особливо великим грiхом є походи до знахарiв або ворожок. Часто саме вони роблять душу людини вiдкритою до зла. Вiдрiзнити хвору людину вiд одержимої подекуди дiйсно важко.

Та досвiд прийшов iз часом. Якщо бачу, що одержимостi нема, це просто недуга, я скеровую цю людину до лiкарiв. Часто буває й навпаки: лiкарi звертаються до мене, коли свiтська медицина не дiєва.

Читайте також:ЯК ПРАВИЛЬНО НОСИТИ ХРЕСТИК ТА ЯКЕ ЙОГО ЗНАЧЕННЯ