fbpx
Авто
Світові автовиробники не знижуватимуть цін в Україні

Світові автомобільні виробники не зацікавлені збільшувати продажі в Україні, не бачать тут перспектив, вважає Олег Назаренко, голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів.

“Кожен автозавод може знижувати вартість машин для окремих країн на 10-15%. Зазвичай нижчими роблять ціни для тих держав, де висока купівельна спроможність людей і велика конкуренція серед автомобільних брендів. Саме тому японські автомобілі у США дешевші, ніж у Молдові, Туреччині чи Україні”, – пояснює порталу “Знай” експерт.

Наприклад, у США “Тойота Королла” коштує $12 тис., в Україні така сама – $16.

Коли 2014 року курс гривні різко опустився, багато іноземних автовиробників суттєво знизили ціни в Україні, аби продавати хоча би мінімальну кількість автомобілів, стверджує Олег Назаренко. Однак фінансова ситуація за цей час в населення не змінилася, в державі позитивних економічних змін не сталося. Тому ціни на іномарки поступово піднялися до колишнього рівня у валютному еквіваленті.

“Загалом у світі продають 90 мільйонів машин за рік, у нас – 90 тисяч із них. Це близько 0,1% від усієї реалізації. Це дуже маленький ринок, він нікому нецікавий. Він менший, ніж у Польщі. Та навіть у Росії краща ситуація. Тому світові виробники зацікавлені йти на якісь цінові компроміси, аби там лишитися”, – пояснює спеціаліст.

За його словами, найближчим часом в Україні якщо й будуть знижені ціни на нові автомобілі, то переважно на ті бренди, які йтимуть від нас.

“Таке вже було не раз. Виробник організовує розпродаж машин із автосалону, щоб швидше покинути країну”, – говорить Олег Назаренко.

Нагадаємо, що минулого тижня депутати прийняли закон про зняття акцизного збору із іномарок віком до 10 років. Проте президент поки не підписав закону.

Джерело.