Авто
Світові автовиробники не знижуватимуть цін в Україні

Світові автомобільні виробники не зацікавлені збільшувати продажі в Україні, не бачать тут перспектив, вважає Олег Назаренко, голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів.

“Кожен автозавод може знижувати вартість машин для окремих країн на 10-15%. Зазвичай нижчими роблять ціни для тих держав, де висока купівельна спроможність людей і велика конкуренція серед автомобільних брендів. Саме тому японські автомобілі у США дешевші, ніж у Молдові, Туреччині чи Україні”, – пояснює порталу “Знай” експерт.

Наприклад, у США “Тойота Королла” коштує $12 тис., в Україні така сама – $16.

Коли 2014 року курс гривні різко опустився, багато іноземних автовиробників суттєво знизили ціни в Україні, аби продавати хоча би мінімальну кількість автомобілів, стверджує Олег Назаренко. Однак фінансова ситуація за цей час в населення не змінилася, в державі позитивних економічних змін не сталося. Тому ціни на іномарки поступово піднялися до колишнього рівня у валютному еквіваленті.

“Загалом у світі продають 90 мільйонів машин за рік, у нас – 90 тисяч із них. Це близько 0,1% від усієї реалізації. Це дуже маленький ринок, він нікому нецікавий. Він менший, ніж у Польщі. Та навіть у Росії краща ситуація. Тому світові виробники зацікавлені йти на якісь цінові компроміси, аби там лишитися”, – пояснює спеціаліст.

За його словами, найближчим часом в Україні якщо й будуть знижені ціни на нові автомобілі, то переважно на ті бренди, які йтимуть від нас.

“Таке вже було не раз. Виробник організовує розпродаж машин із автосалону, щоб швидше покинути країну”, – говорить Олег Назаренко.

Нагадаємо, що минулого тижня депутати прийняли закон про зняття акцизного збору із іномарок віком до 10 років. Проте президент поки не підписав закону.

Джерело.

 

Реклама

Related Post

facebook