fbpx
Події
Субсидії в Україні існують лише на папері, – експерт

Субсидії в Україні – це не пільги, які надаються кінцевим споживачам. Це ті кошти, які перераховуються з держбюджету на рахунки енергетичних монополістів. Натомість пересічні громадяни не отримують нічого.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив заступник директора науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев.

Субсидії – один із шляхів подолання неспроможності українців заплатити за світло чи газ. Втім, в Україні це колосальний тіньовий бізнес, а його корупційна складова впливає на енергоринок в цілому.

«Усі політики останнім часом говорять про монетизацію субсидій. Власне, це той шлях, який дозволить стимулювати енергозбереження. Однак цей крок мають зробити саме ті високопосадовці, які про це кажуть», – запевняє експерт.

Він додає, що в Україні люди не економлять на використанні газу, бо для цього немає ніяких стимулів.

«Якщо б субсидії надавалися у вигляді перерахувань чи кредитів на закупівлю енергозберігаючого обладнання, то тоді можна було б говорити, що це справді пільги, які спрямовані на зменшення енергоспоживання. А у нас все діє за схемою «чим вищі затрати, тим вищі тарифи». Тобто, енергетичні компанії закладають витрати, які хочуть. При тому, ще й платять своїм менеджерам мільйонні зарплати. А потім кажуть, що такий рівень тарифів є економічно обґрунтованим»,– зазначає Рябцев.

Він каже, що така ситуація є наслідком того, що влада зрослася з бізнесом. І вже разом вони ведуть цілеспрямовану політику на отримання надприбутку.

Читайте також: За що можуть забрати субсидію в 2017-му: українців чекає новий закон і перерахунок “знижки”