fbpx
Здоров'я
Стоматологи розповіли, від чого у більшості випадків випадають пломби

Aмериканські і бразильські вчені вирішили порівняти надійність пломб з амальгами і композитних наповнювачів. В ході дослідження також з’ясувалися й додаткові фактори, пише obozrevatel

Вчені звернулися до архіву стоматологічної школи в Піттсбурзі, в якому містилася інформація по терапевтичному лікуванні пацієнтів і про кількість пломб, що випали протягом п’яти років після пломбування.

Дослідники виявили, що в цілому не було ніяких істотних відмінностей між надійністю композитних пломб і пломб з амальгами (враховувалася частота випадaнь).

Це говорить про те, що композитні матеріали настільки ж міцні, що й наповнювачі з амальгами, але в той же час більш екологічні.

Читайте також: “ДВІЙНИК” АНДЖЕЛІНИ ДЖОЛІ РОЗПОВІЛА ВСЮ ПРАВДУ ПРО СВОЮ ЗОВНІШНІСТЬ (ФОТО)

В архіві також містилися зразки ДНК кожного пацієнта і записи про їх спосіб життя, в тому числі і про частоту вживання aлкoгoлю і tюtюнy. Виявилося, що любителі cигaрет і aлкoгoлю набагато частіше позбавлялися встановлених пломб. Крім того, вчені виявили, що різниця в гені матриксної металлопротеінази 2 (MMP2) може впливати на стійкість пломби.

Дослідники припускають, що деякі мутації MMP2 можуть зруйнувати зв’язок між наповнювачем і поверхнею зуба, що потенційно може призвести до випадання пломби.

facebook