fbpx
Події
Stand Up for Ukraine: міжнародні інституції та зірки зібрали 10 млрд євро для України за 1 день!

Міжнародні організації, іноземні уряди, великі іноземні компанії та відомі постаті зібрали понад 10 млрд євро для допомоги біженцям від повномасштабної агресії рф проти України.

Масовий захід, як онлайн, так і у форматі конференції із запрошеними гостями, відбувся 9 квітня у Варшаві, в парку Лазенки; його співорганізатором був Євросоюз.

“Збір зірок Stand Up for Ukraine, організований на прохання президента Зеленського під прапором Global Citizen, приніс понад 10 мільярдів євро”, – заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

“Сьогодні ми зібрали 9,1 мільярда євро для людей, які тікають від вторгнення – як для тих, хто лишився в Україні, та і для тих, хто виїхав за кордон. І буде ще більше коштів! Ми продовжимо надавати підтримку”, – сказала фон дер Ляєн, яку цитує Європейська правда, міжнародна донорська конференція Stand Up for Ukraine відбулася 9 квітня у Варшаві, її співорганізатором був Євросоюз.

Як зазначає Reuters, 4,1 млрд євро з цієї суми становить безповоротна грантова допомога, що переважно надійде до українського бюджету. Ще 5 млрд євро будуть надалі у вигляді позик та кредитів. У тому числі Європейський інвестиційний банк виділяє 4 млрд євро для облаштування українських біженців.

Конференція була присвячена фокусному питанню – допомозі біженцям. Однак у ЄС запевняють, що відбудеться також збір коштів для інфраструктурного відновлення України.

“Як тільки бомби перестануть падати, ми допоможемо народу України відбудувати свою країну”, – запевнила фон дер Ляєн.

За її словами, в рамках грантової програми ЄС виділить 1 млрд євро додатково до попередніх програм.

“Шістсот мільйонів із них підуть в Україну, переважно на рахунки української влади, та частково до ООН. 400 мільйонів євро підуть прифронтовим державам, які роблять таку видатну роботу та допомагають біженцям, які прибувають”, – сказала Урсула фон дер Ляєн.

Крім того, ЄС виділить ще 500 млн євро на зброю для України – на додачу до вже виділеного 1 млрд.

Фото: скрін.

04/10/2022