fbpx
Події
Стало відомо, які регіони реально “годують” Україну

Наразі аграрний сектор став лідером серед українського експорту, зокрема завдяки зусиллям окремих областей держави. Такі дані наводить видання “Економічна правда”.

Таким чином, якщо раніше Донбас вважали головним годувальником держави, зокрема тому, що саме там було зосереджено найбільші промислові об’єкти, то наразі ситуація змінюється. Тож, починаючи з 2014 року, лідером серед українського експорту став саме аграрний сектор, а темпи його зростання стають все більшими.

Зокрема, відповідно до даних заступника голови Міністерства аграрної політики Ольги Трофімцевої, у 2016 році експорт українських аграрних та харчових продуктів становив 42,5% від загального експорту держави та перевищив $15,5 мільярдів. Понад те, у 2015 році цей показник від кількості загального експорту становив 38%, а три роки тому – 31%.

Такі дані підтверджуються й тим, що минулого року Україна встановила рекорд з експорту зерна, що становив 39 мільйонів тонн, при цьому всього у 2016 році було зібрано рекордні 65,9 тисяч тонн зернового врожаю. Найбільше зернових постачають Полтавська та Вінницька області, які виростили 17% усіх зернових країни минулого року.

Тим часом експорт соняшникової олії також поступово зростає, зокрема у період з 2011 по 2016 роки питома вага такої продукції в загальному експорті збільшився з 4,6% до 10,2%. Лідерами у цій галузі є Харківська, Дніпропетровська, Кіровоградська та Миколаївська області, які у 2016 році виростили близько 40% соняшнику.

Херсонська область стала головним постачальником овочів у країні, навіть попри те, що за рік кількість овочевого врожаю зросла лише на 2,2%. Частка Херсонщини у вирощенні овочів зросла з 11,8% до 13,6% після окупації Криму Росією.

Лідерами із забезпечення населення картоплею стали Вінницька, Київська та Львівська області, де виросло 23% від її загальної кількості у 2016 році. Тим часом врожайність картоплі минулого року зросла на близько 5%.

Читайте також: “Взамін нічого не треба”: благородний вчинок юнака у Львові “підірвав” соцмережу

Джерело.