fbpx

У ДПС розповіли, за яких обставин наші прикордонники потрапили в полон

Двоє прикордонників Сумського загону, яких зараз утримують під вартою в Pосії, були захоплені в полон під час консультативно-представницької зустрічі з колегами з PФ. Про це пишуть “Українські новини” з посиланням на голову Державної прикордонної служби України Петра Цигикал, передає “Українська Правда”.

За його словами, прикордонники сусідніх держав постійно проводять такі зустрічі, що є звичайною світовою практикою. Цигикал припустив, що poсійські силовики могли і не заходити на територію України, а викрасти українських прикордонників безпосередньо на кордоні.

Він розповів, що в службовому автомобілі викрадених військовослужбовців знайдено верхній одяг, який вони залишили, ідучи на короткострокову консультативну зустріч із poсійськими прикордонниками.

Голова ДПСУ повідомив, що 10 жовтня відомство передало ФСБ Poсії матеріали, які посвідчують особи полонених. За його інформацією, зараз до процесу повернення заарештованих українців підключено МЗС і Офіс омбудсмена. З огляду на це, зазначив Цигикал, українська прикордонна служба вирішила обмежити кількість прикордонних консультативних зустрічей із poсіянами.

Читайте також: Угорщина хоче перегляду Угоди про асоціацію Україна-ЄС через закон про освіту

“Ми вирішили обмежити ці зустрічі на рівні керівників (прикоpдонних служб – ред.), щоб убезпечити менш підготовлений персонал”, – повідомив голова відомства.

Також Цигикал припустив, що викрадення українців пов’язане з арештом двох poсійських прикордонників у Херсонській області 30 червня. За його словами, наразі poсійська сторона не заявляла про бажання здійснити обмін.

Як повідомлялося, 4 жовтня Державна прикордонна служба України заявила про зникнення двох прикордонників під час моніторингу кордону на Сумщині. Пізніше того ж дня російська сторона офіційно заявила, що затримала їх.

9 жовтня з’явилась інформація, що російський суд заарештував прикордонників на 2 місяці за “незаконний перетин кордону” і “злісну непокору працівникам правоохоронного органу”.

Як відомо, 30 червня українські прикордонники затримали 2 колег з Poсії на адміністративному кордоні з окупованим Poсією Кримом у Херсонській області.

You cannot copy content of this page