fbpx
Події
Стало відомо ім’я першої українки, яка скористалася безвізом

Першою українкою, яка перетнула кордон з ЄС без візи на українсько-угорському в пункті пропуску «Тиса», з біометричним паспортом стала журналістка із Закарпаття, голова Ужгородського прес-клубу, власкор Радіо Свобода, редактор сайту Zaholovok.com.ua Ірина Бреза.

Рівно опівночі за європейським часом (в Україні це 01:00) Ірина разом з подругами під’їхала до угорського боку пункту перетину Чоп-Загонь. Окрім офіційної процедури перевірки пасажирів та авто, журналістка отримала вітання від Генконсула України в Ніредьгазі, керівництва угорської митниці, медійників України та Угорщини.

«Не сподівалася перетнути кордон рівно опівночі, хоча я готувалася випробувати безвіз з моменту його старту. Тим більше, що термін дії мого закордонного паспорта якраз закінчувався у червні цього року. Чим не привід зробити біометричний паспорт і водночас підготувати репортаж про епохальну для українців подію? Процедура проходження кордону була нескладною. Тим більше у мене була мета поїздки та місце для ночівлі», – поділилася враженнями Ірина Бреза.

Метою її подорожі став візит до Токаю, де цими днями триває фестиваль вина – для підготовки репортажів українським ЗМІ. А загалом поїздка відбулася у рамках євроінтеграційного інформаційного проекту, у рамках якого Ужгородський прес-клуб регулярно готує цікаві матеріали про особливості української євроінтеграції.

Читайте також: З Києва до Перемишля вирушив перший “безвізовий потяг”

Джерело.

facebook