fbpx

Стало відомо, чому популярну українську групу не пустили до Польщі

Українська громада Польщі обурена тим, що польські прикордонники не пустили в Польщу українську групу “Ot Vinta” за те, що діяльність групи нібито представляє “загрозу громадській безпеці”.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявив голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима.

“У пояснювальній записці (польської прикордонної служби) зазначено, що група є “загроза для ладу та громадського порядку “.

Тима нагадує, що в неділю 3 липня “Ot Vinta” повинна була дати концерт у Варшаві в рамках фестивалю Plac Defilad. Група досить відома в Польщі, адже перед цим вона вже більше 20 разів виступав з концертами в цій країні.

Він нагадує, що перед цим “Ot Vinta” було заборонено виступати на фестивалі організованому Об’єднанням українців у Польщі “Ніч на Івана Купала” 2 липня в Перемишлі.

Тоді концерт групи був скасований за наполяганням місцевої організації уболівальників футбольного клубу “Полонія”, представники якої звинуватили музикантів у “просуванні бандерівської ідеології”.

Українці Польщі вважають, що останнє рішення польської влади є черговим актом все більшої антиукраїнської істерії, яка останнім часом нагнітається в польському суспільстві.

“Об’єднання українців в Польщі з тривогою спостерігає за агресивними діями, спрямованими проти українців в Польщі”, – йдеться в заяві.

Тима нагадує, що “в минулому році пройшла хвиля руйнування” невідомими “українських пам’яток у Польщі, в тому числі на військовому кладовищі в Пикуличах, що знаходиться під опікою Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва”.

“Комусь дуже хочеться .. щоб в польсько-українських відносинах не було спокою. І щоб між Республікою Польща та Україною підтримувався стан перманентного напруження, щоб перешкодити розвитку добросусідських відносин”, – підкреслює голова Об’єднання українців у Польщі.

У зверненні також висловлюється припущення, що провокування чергової хвилі ненависті до українців має на меті завдати удару по тісній співпраці НАТО з Україною напередодні саміту НАТО, який має відбутися у Варшаві 8-9 липня.

“Мова йде також про те, щоб продемонструвати світу, що східний фланг НАТО не посилює, а послаблює(Альянс), існування нібито наростаючого польсько-українського та польсько-литовського конфлікту”, – йдеться в заяві.

У зв’язку з цим, українці в Польщі закликають польську владу не провокувати подальшого зростання напруги через такі дії, як заборона на в’їзд музичному колективу.

Читайте також: ПОЛЬЩА ВИРІШИЛА ТИМЧАСОВО УСКЛАДНИТИ ЖИТТЯ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ЖИВУТЬ НА КОРДОНІ

Джерело.

You cannot copy content of this page