fbpx
Події
Справа Шеремета дала неочікуваний поворот: Аваков перевірить фінанси «Української правди» та Олени Притули за 15 років

Окрім Громадської організації «Українська правда», та приватного підприємства «Українська правда», до цього переліку потрапили ТОВ «Інтернет Медіа» та громадська організація «Солідарні Медіа».

Поліція в рамках розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета отримала доступ до звітності Олени Притули та її партнерів із 2001 року. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на Главком.

Підлеглі очільника МВС Арсена Авакова отримали доступ до звітів про страхування та сплату обов’язкових платежів у Пенсійний фонд усіх структур, де фігурує ім`я співзасновниці «Української правди» Олени Притули. Окрім Громадської організації «Українська правда», та приватного підприємства «Українська правда», до цього переліку потрапили ТОВ «Інтернет Медіа» та громадська організація «Солідарні Медіа».

Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва від 8 вересня 2016 року, який задовольнив клопотання правоохоронців. Разом із зазначеними документами поліція отримала право ознайомитись з інформацією про:

Працівників підприємств (прізвища, ім’я, по-батькові, рік народження, ідентифікаційний код, період роботи, займану посаду тощо)

Розшифровками податкових зобов’язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів до декларації з ПДВ за період з 27 липня 2001 року по теперішній час у повному обсязі;

Актами, складеними за результатами проведення планових та позапланових перевірок вказаних підприємств за останні 15 років, якщо такі проводилися.

Як повідомляла напередодні глава Національної поліції Хатія Деканоідзе, «серйозного прориву» у розслідуванні вбивства Шеремета немає. Ще раніше повідомлялося, що слідство відпрацьовує кілька версій замаху – від спроби дестабілізації в країні до помсти за журналістську діяльність. Можливо, саме останнє припущення підштовхнуло слідчих дослідити діяльність «Української правди».

Разом з тим, звертає на себе увагу період, який цікавить слідчих: вони просили суд – а той задовольнив клопотання – про надання доступу до відповідних документів за період з 2001 по 2016 роки. В той же час, як відомо, Павло Шеремет почав співпрацювати з «Українською правдою» лише у 2012 році.

Ця обставина підштовхує нагадати конфлікт, який певний час триває між Арсеном Аваковим та народним депутатом Сергієм Лещенком у публічній площині. Колишній журналіст «Української правди» неодноразово звинувачував голову МВС у корупційних діях. Але після нещодавнього скандалу навколо купівлі Лещенком елітної квартири, депутат вже заявив про переслідування з боку Авакова. Мовляв, підлеглі міністра розпочали кримінальне провадження проти нардепа-журналіста, вбачаючи в схемі придбання житла корупційні ознаки.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув вранці 20 липня внаслідок вибуху автомобіля на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка у Києві. Машина, якою він керував, належала керівнику інтернет-видання «Українська правда» Олені Притулі, з якою він знаходився у близьких відносинах та жив разом. Її самої в авто не було. Поліція кваліфікувала вибух як умисне вбивство.

Відповідно до реєстру юридичних осіб, засновниками ГО «Українська правда» є Сергій Лещенко, Олена Притула, Тетяна Ніколаєнко. Власником приватного підприємства «Українська правда» зазначена Олена Притула. Також її ім`я є серед засновників ТОВ «Інтернет Медіа». Коди економічної діяльності цієї компанії: «діяльність у сфері телевізійного мовлення», «розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність», «посередництво у розміщенні реклами в ЗМІ» та інше. Партнером Притули у цьому бізнесі є Олексій Спірін із Кривого Рогу. Він також був серед засновників популярної онлайн-спільноти One Life.

Читайте також:ПОМЕР ВІДОМИЙ РЕЖИСЕР І ЕКС-НАРДЕП (ФОТО)

Ще одним підприємством, яке було зареєстроване за участі Олени Притули (близько року тому) стала громадська організація «Солідарні медіа». Її співзасновником і керівником виступив Павло Шеремет. Всі ці чотири структури прописані за адресою вул. Панаса Мирного, 16/13-А.

Джерело.

Реклама