fbpx
Події
Сповідь уночі та подорож замість застілля: Польща змінює великодні звичаї

У сусідній країні великодній переворот. Там можна спостерігати нові звичаї, серед яких є відпустка замість святкового застілля і нові форми сповіді. Про це пише svitua

За даними аналітичного центру CBOS, уже кожен шостий поляк під час Великодня не святкує з родиною, тільки виїжджає на екскурсію. На те, що поляки поривають із традицією, впливає в основному секуляризація і відхід від релігійної практики. Не без значення є також потреба відпочинку. Поляки найохочіше вибирають море, або гори, а якщо вже їдуть закордон, то радше в теплі країни (Марокко, Мальта), або Рим, де в період Великодніх свят є виняткова атмосфера.

У будь-якому разі, для тих, хто залишається в Польщі святкувати – Католицька церква має особливу пропозицію, – це нова форма сповіді. За даними Інституту статистики Католицької церкви, перед святами сповідається приблизно 80 відсотків вірних, що впливає на довжелезні черги при конфесіоналі.

А отже, щоб «розвантажити рух», священники придумали акцію «Ніч конфесіоналів», яка користується дедалі більшою популярністю. А стосовно сповіді за посередництвом Інтернету – Церква такого не планує.

Читайте також:ВЕЛИКДЕНЬ 2017: ЩО МОЖНА І НЕ МОЖНА РОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ