fbpx
Дозвілля
Способи почуватися щасливим, які доведені наукою

Вчені стверджують, що відчуття щастя – це хімічні процеси в нашому мозку, а за них відповідає гормон серотонін.

Портал AdMe зібрало вісім наукових способів, підвищити рівень серотоніну і відчути себе щасливим.

1. Більше світла. Денне світло допомагає мозку виробляти більше гормону щастя. Тому фахівці радять вибиратися щодня на 10-20-хвилинну прогулянку.

2. Не відмовляйтеся повністю від цукру. Глюкоза потрібна для синтезу серотоніну. Вона викликає викид інсуліну, який, в свою чергу, запускає вироблення цього гормону.

Якщо у вас непереборне бажання з’їсти солодке, то це може говорити про те, що організму не вистачає цього серотоніну. Водночас не варто налягати на цукерки, на глюкозу багаті мед, ягоди, фрукти, капуста, морква і злаки.

3. Вітаміни B6 і B12 На кількість серотоніну впливають також вітаміни В6 і В12. За словами науковців, вони допомагають вийти з депресії.

Ці вітаміни є в яйцях, картоплі, апельсинах, крупах, злаках, м’ясі, кисломолочних продуктах і рибі. Норма вітаміну B6 для дорослої людини – 2 мг/добу, B12 – 2,4 мкг.

Читайте також: Варто прочитати кожному! Генетичний закон злиднів

4. Будьте позитивними. Якщо ви почнете переконувати себе, що ви щасливі, ви справді відчуєте радість. Вчені з’ясували, що свідомий позитивний настрій веде до збільшення рівня серотоніну.

5. Вживайте білки. Білки багаті на триптофан – амінокислота, від якої залежить синтез гормону щастя. Триптофан є у горіхах, сирі, халві, індичці та курці.

6. Масаж. Масаж чудово розслабляє та зменшує рівень кортизолу – гормону стресу. А чим менше кортизолу, то більше серотоніну.

7. Займайтеся спортом. Дослідники стверджують, що під час тренувань виробляється триптофан (амінокислота, що регулює кров’яний тиск та відповідає за синтез гемоглобіну). Тому у більшості людей після тренування гарний настрій.

8. Медитація. Медитація, як і масаж, хороший спосіб зняти стрес та допомогти організму утворити гормон щастя.

Джерело.