fbpx
Події
Сьогодні Василю Сліпаку могло виповнитися 42 роки

Сьогодні Василю Сліпаку могло виповнитися 42 роки. Василь загинув в червні на Світлодарській дузі від пострілу снайпера. Всесвітньо відомий оперний співак повернувся з Парижу в Україну, коли почалася війна.

Спочатку був волонтером, влаштовував акції в підтримку України в центрі Парижа, згодом поїхав на війну. Останній бій Сліпака був неподалік Дебальцево на Світлодарській дузі. Там сьогодні точаться жорстокі бої. Поховали Василя в рідному Львові на Личаківському кладовищі.

“Ми дали йому позивний “Міф”, бо кричати в рацію “Мефістофель” ні в кого б не було часу.

В мене навіть є фотографія нашої першої зустрічі. Ми прийшли з виходу, дуже замучені. Коли я його перший раз побачив він був з чубом. У мене теж тоді був чуб. Спочатку я подумав, що це артист, який просто приїхав, щоб показати що він був на фронті.

Сумую за тим як він нас будив зранку. Він ходив і розспівував собі голос. Завжди дуже голосно співав. І загалом, де б ми не були в дорозі чи ні, “Міф” співав. Любив коли йому підспівували”, – пригадує побратим Василя, Богдан Косяк

“Коли ми були на базі, жили з ним в кімнатах поряд. База була біля Маріуполя, то ми часом ходили разом на пляж просто поговорити. Він був дуже простий. Він символ того, що де б не були українці, яких успіхів вони б не досягали. Генетична пам’ять відроджується.Коли біда на твоїй землі, ти йдеш її захищати. Ти залишаєшся українцем.

Але “Міф” був досить радикальний. Про це не кажуть, бо всі його цитати беруть з інтерв’ю. У своїх колах він казав, що Революція не закінчилась. Потрібен переворот.

Коли він їхав назад у Францію, то завжди роздаровував свої речі. У мене досі є Міфова розгрузка і дві його камуфляжні футболки. Ціную їх”, – згадує про Василя Сліпака кіборг Геннадій Дубров на позивний “Бізон”

Читайте також: “Половини роти нема, розумієш?” – з’явилось відео бою на Світлодарській дузі

“Згадую, як “Міф” мене страшенно роздратовував. Коли була на базі, я готувала їсти. Хлопці ніколи не прибирали за собою і свинячили. Я намагалася їх построїти, злилась на них. Приходив “Міф” і спеціально по доброму роздратовував мене ще більше. Моя злість після цього виглядала безглуздо. В буденності “Міф” був дуже зібраний але дисципліну не любив, таку армійську. Зранку коли всі вже стояли в шерензі, “Міф” поспівуючи, повільно виходив. На якісь зауваження в таких випадках просто підвищував гучність”, – розказує подруга Василя Сліпака, Ольга Коновалова.

“Ми привезли хлопцям допомогу, почали розвантажувати. З поміж всіх виділявся Василь. Такий високий дядько міцної статури. Але насправді звернула увагу на нього через його голос. Шум, гам. І моментально всі замовкають, бо говорить “Міф”. У нього була непідробна вдячність і любов”,- розповідає про Сліпака волонтер Ірина Цибух

Джерело.

facebook