fbpx
Події
Сьогодні в Україні немовляті вперше видали електронне свідоцтво про народження

У 5-му пoлoговому будинку столиці перше немовля отримало електронне свідоцтво про наpoдження. Немовляті дали ім’я Нікіфор, він виявився однофамільцем міністра юстиції Павла Петренка, який особисто приїхав реєструвати малюка, йдеться в сюжеті ТСН.

Разом з міністром у палату до пopoділлі та малюка набивається зо два десятки людей – супровід і журналісти. Малюкові три дні, він важить 3 кілограми 400 грамів і у своїх батьків уже третій. Під час реєстрації хлопчик мирно спить і не здогадується, що дані для його першого документа вперше вносять у електронну базу просто в палаті. Реєстратори фотографують медичну довідку, вносять її в базу і з’ясовують у батьків, яке ім’я вибрали дитині. Зареєструвати місце проживання теж можна просто в палаті – це коштує 14 гривень.

Батько Нікіфора задоволений – він прославив сина та зекономив час. “Раніше треба було стояти в чергах, а зараз зручно”, – зізнався Андрій Петренко. Така процедура вже найближчим часом буде доступною у 472 пoлoгових будинках, а отримувати під час виписки документ необов’язково.

“Можна буде замовити додому за невелику доставку, або у будь-якому відділенні рагсу, в будь-який момент”, – пояснив міністр юстиції. Сам він неодружений, але переконує, що швидка електронна реєстрація – додатковий стимул наpoджувати. Свій заклик повторює тричі: “Кохайтеся, наpoджуйте, про документи подбає міністерство юстиції”.

Читайте також: Розрахунок допомог для всіх вікових категорій: які соціальні допомоги і на скільки зростуть з 1 липня 2018 року?

Майбутні пopoділлі, аби піти з пoлoгового з готовими документами, мають уже вирішити, які імена будуть у їхніх дітей. За статистикою Мін’юсту, 67% малюків вже мають ім’я коли їх виписують із пoлoгового будинку.

Related Post

facebook