fbpx
Події
Сьогодні Страсна П’ятниця: що у жодному випадку не можна робити

У християн сьогодні найскорботніший день року – день розп`яття Спасителя. Страсна П`ятниця присвячена спогадам про суд над Ісусом Христом, його розп`яття і хресну смерть на Голгофі, зняття Його тіла з хреста і поховання. У храмах на утрені зачитують дванадцять євангельських уривків, які в хронологічному порядку розповідають про події п`ятниці, пише press-centr 

У Страсну П’ятницю слід повністю відмовитися від їжі. Лише ввечері можна з’їсти хліба та воду.

Також потрібно уникати веселощів та різних розваг. «Хто в Страсну П`ятницю сміється, той весь рік плакатиме», – каже народна приказка.

У цей день не можна виконувати хатню роботу: ні шити, ні різати, ні прибирати. Слід завершити усе прибирання у Чистий Четвер.

Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО ЗІБРАТИ ВЕЛИКОДНІЙ КОШИК: З’ЯВИЛАСЯ ІНСТРУКЦІЯ В КАРТИНКАХ

Не можна працювати і на землі. Українці вірили, що якщо посіяти чи посадити щось в цей день, то врожаю не буде.

За повір’ям, у Страсну П’ятницю треба відмовитися від стрижки та фарбування волосся чи будь-яких інших косметичних процедур.

В середині дня в усіх храмах звершують чин Виносу Плащаниці, а ввечері – чин поховання Плащаниці. Плащаницею називають плат із зображенням Ісуса Христа, що лежить у гробі. Плащаницю виносять з вівтаря і встановлюють в центрі храму на піднесенні, яке символізує Гроб Господній.