fbpx

“Сьогодні нам потрібна кожна людина”, – Мінкульт відповів медіаспільноті, щодо участі ведучих каналів Медведчука у нацмарафоні

Міністерство культури та інформаційної політики надало офіційну позицію щодо прохання медіаспільноти по відстороненню проросійських ведучих від участі у нацмарафоні на українському телебаченні.

Нагадаємо, що українські журналісти та правозахисні організації закликають відсторонити від участі в національних телемарафонах та інших медійних марафонів, що називають себе “національними”, ведучих, які багато років підігрували ворогу та поширювали кремлівську пропаганду. Зокрема це стосується Тиграна Мартиросяна, Василя Голованова, Наташу Влащенко, Назара Довгого, Тетяну Гончарову, Володимира Полуєва, Анну Степанець, Анастасію Даугуле.

У зверненні йшла мова про те, що ці ведучі просували кремлівські наративи про “дискримінацію” російської мови, зовнішнє управління США Україною, “громадянську війну” на Донбасі, правомірність загарбання Росією Криму тощо.

Отже, офіційна позиція Мінкульту України, щодо даної ситуації:

У відповідь на заяву окремої частини журналістської спільноти щодо санкцій у вигляді відсторонення від ефірів журналістів, які до війни працювали на каналах, що належать Віктору Медведчуку, Міністерство культури та інформаційної політики України висловлює свою наступну позицію.

В МКІП викликає занепокоєння те, що в ці критичні часи для України інформаційний простір країни заповнюється конфліктами всередині суспільства, під час військових дій в нашій країні важливо зберігати цінності демократичної держави та об’єднуватись перед лицем ворога.

24 лютого великі медіагрупи звернулись до МКІП з метою об’єднатися та створити єдиний інформаційний фронт для боротьби з російською пропагандою. Та, як бачимо, наш спільний супротив та дії були досить вдалими у інформаційній війні з росією. Це стало можливим завдяки зусиллям всіх редакторів, журналістів, ведучих, що наразі 24/7 працюють вже третій місяць поспіль єдиним фронтом.

В МКІП немає жодних ілюзій щодо внеску каналів Медведчука у теперішню війну з росією. В той же час ми глибоко переконані, що сьогодні не час для публічних люстрацій та розпалювання конфліктів всередині країни та професійної журналістської спільноти. Сьогодні важливим є те, хто залишився, перейшов на сторону України та кожен день доводить свою позицію своєю сумлінною боротьбою з ворогом або цілодобовою працею. Сьогодні нам потрібна кожна людина – воїн, волонтер, кожен спеціаліст, який як воює, так і працює, в тому числі, на єдиному інформаційному державному фронті для відстоювання нашої державності та перемоги над російськими загарбниками. Тому вбачаємо доцільним саме зараз, під час війни, в першу чергу звертати увагу на позицію, яку прийняли зазначені у списку ведучі.

Також МКІП не може, з огляду на свої повноваження, та не вважає за доцільним втручатись в кадрову політику каналів та медіа груп.

Якщо ми не хочемо зробити щілину в нашій обороні перед росією, то ми сьогодні маємо всі виступати єдиним фронтом та не розпалювати ворожнечу всередині країни.

You cannot copy content of this page