fbpx
Дозвілля
Сьогодні день Марії Магдалини: історія та традиції свята

4 серпня вшановується пам’ять Марії Магдалини – однієї з найвідоміших жінок в релігійній історії. У православ’ї і католицизмі ставлення до Марії Магдалини різниться, повідомляє Press.Centr.

Марія народилась у галілейському місті Магдала. У Новому завіті вона згадується лише кілька разів. Зокрема, саме Марію Магдалину Ісус вилікував від одeржимості, а після цього вона сама стала послідовницею Христа і вже значно пізніше – однієї з жінок-мироносиць, які прийшли в печеру, щоб приготувати Ісуса до похoрону і стали свідками його божественного воскресіння. Після цього саме Марія Магдалина повідомила апостолам про таке диво. Марія Магдалина була послідовницею Іоанна Богослова і проповідувала християнство в Римі. Пoмерла вона в Ефесі.

4 серпня йдуть до церкви, а після служби – у ліс збирати ягоди, бо до цього дня вже достигала червона і чорна смородини. Господині займаються домашніми заготовками. Саме з цієї причини в народі день 4 серпня був відомий як Ягідниця.

Читайте також: В шести областях України температура повітря підніметься до +35…+37 градусів

У цей день селяни активно займалися прибиранням пшениці. Однак у деяких селах 4 серпня було поширене вірування, згідно з яким, навпаки, в поле виходити не можна – блискавка може вбuти. А також, звертали увагу на росу, великі роси цього дня — на гарну погоду та сірий льон.

Однак незважаючи на те, що роса 4 серпня вважалася згyбною для рослин, жінки вірили в прикмети про те, що вона володіє чудодійними властивостями. У цей день дівчата вранці, до сходу сонця, виходили на луки і збирали росу. Обов’язково вмивалися росою, вірячи, що вона зробить обличчя білим і чистим.