fbpx
Дозвілля
Сьогодні, 9 лютого, Міжнародний день стоматолога

Традиція відзначати 9 лютого Міжнародний день стоматолога набуває популярності в усім світі. Відзначати День стоматолога 9 лютого, у день Святої Аполлонії, має вагомі причини, перша серед яких — це дивовижно привабливий образ Аполлонії, що дійшов до нас крізь століття.
Аполлонія – донька видного олександрійського чиновника, що увірувала в Христа.

На думку гонителів християнства, вона подавала поганий приклад співгромадянам, що повинні були дотримуватися багатобожжя і вірити в божественне походження імператора.

Аполлонію піддали жорстоким катуванням, вимагаючи зречення від християнства. Коли вона відмовилася відректися від своєї віри, її схопили, спочатку їй вирвали всі зуби і загрожували спалити її живцем.

Аполлонія не здригнулася перед лицем смерті.Вона попросила її розв’язати, щоб вона змогла стати на коліна і виконати вимогу юрби. Коли ж її розв’язали, відважна жінка сама кинулася у вогонь. Це сталося 9 лютого 249 року.

Страждання і християнський подвиг Аполлонії так вразили її сучасників і нащадків, що народилася легенда про те, що варто тільки вимовити ім’я Аполлонії, помолиться їй – і зубний біль затихне.

У 300 році Аполлонія була канонізована як свята мучениця. Її день – 9 лютого.

 

Культ святої Аполлонії швидко поширився в Європі, її зображення були майже в кожній церкві. Хоча Діонісій назвав її жінкою похилого віку, зображували Аполлонію молодою миловидною дівчиною з щипцями в руках.

На початку XVІІІ століття з легкої руки засновника сучасної наукової стоматології як науки і професії П’єра Фошара свята Аполлонія, що була до цього покровителькою тільки стражденних зубним болем, стала опікуватись і стоматологами, які покликані цей біль попереджати й усувати.

У той час у Франції відбувалася стоматологічна революція, що ознаменувала перехід від тотального видалення зубів до їхнього відновлення. Фошар побачив у різних людях, що займаються стоматологічною допомогою, єдину професію, і йому потрібний був високий символ, здатний об’єднати практикуючих стоматологів в одне професійне братство.

Свята Аполлонія і стала таким символом, позачасовим і позаконфесійним, про що свідчить шанування її імені стоматологами усього світу протягом трьох століть.

Читайте також: У зубній пасті знайшли барвник, який викликає рак

Джерело.