fbpx

Снаряд російських окупантів забрав життя майже всієї родини

У Маріуполі один із снарядів, випущених ворожими військами, поцілив у підвал приватного будинку. Вибух забрав життя 38-річної Тетяни Плохих, її мами та молодшої доньки. Була важко контужена рідна сестра Тетяни, родичі шукають її, зв’язку з членами сім’ї, що залишилися, зараз немає.

Як розповіла журналістам троюрідна сестра Тетяни Ірина, родина Тані не змогла вибратися із Маріуполя.

“Ми зателефонували Тані в перший день війни. Я запитала, чи збираються вони їхати. Таня сказала, що якщо ситуація буде небезпечною, то вони поїдуть у Дніпро. Тоді ще ніхто не міг подумати, що буде так. Ми одразу поїхали з Києва за кордон, тому що ми з Донецька і чудово знаємо, що таке Росія. Нам уже доводилося вісім років тому втрачати свій будинок, починати все з нуля. І тепер війна знову прийшла до нас”, – каже Ірина.

Потім сестри розмовляли 28 лютого. Тетяна казала, що ситуація поки нормальна. 2 березня вона повідомила, що вони з дітьми, мамою Жанною, її рідною сестрою Оленою та 4-річною племінницею Іллі(чоловік Тетяни) перебралися до підвалу приватного будинку діда. Вони мали воду, запас їжі.

Зв’язок став зникати. 5 березня Таня надіслала смс, що все добре, вони живі. Вибратися з Маріуполя вже було неможливо, ніхто не ризикував цього робити. Зв’язок із ними зник.

“Уже в 20-х числах зателефонував Ілля, він дуже швидко сказав, що 14 березня в підвал влучив снаряд, якраз з того боку, де була Таня. Її не стало на місці. Від осколкових поранень по дорозі до лікарні не стало і мами Тані, Жанни Ростовської і 9-річної Варвари, її забрав Червоний Хрест, поховав, ми навіть не знаємо де.

У лікарні №3 залишилася контужена сестра Тані 31-річна Олена Ростовська. Ми нічого не знаємо про її долю. Ілля не може покинути підвал, в якому вони зараз перебувають, щоб дізнатися про неї. Там із ним старша донька Карина та 4-річна племінниця. Він казав, що на дахах сидять “днрівці”-снайпери, вони стріляють у мирних людей. Він боїться, що діти можуть залишитися сиротами. Ми намагалися відшукати Олену, але нам поки що це не вдалося. Боїмося, що вона контужена і навіть не пам’ятає, як її звати. Якщо хтось щось про неї знає, то повідомте нам”, – просить Ірина.

Рідні намагалися організувати, щоб Іллю та дітей вивезли з Маріуполя, але поки що безуспішно. І зв’язок із ними знову зник.

Тетяна та Ірина працювали в одній роздрібній мережі ТМ Анабель Арто, Тетяна була директором магазину цього бренду в ТРЦ Порт Сіті, який зараз повністю згорів. Ірина каже, що ще двом співробітницям їхньої фірми дивом вдалося врятуватися з Маріуполя.

“Одна з них просто з дитиною бігла дорогою. Зупинилася машина, їх підібрали. Потім машина заглохла, вони її штовхали, все це під обстрілами. Їхали об’їзними шляхами, але врятувалися”, – розповідає Іра.

Жінка згадує, що їхні з Танею бабусі були рідними сестрами. Вони пройшли Другу світову війну і часто розповідали своїм онукам, що їм довелося пережити. “Я ніколи подумати не могла, що нам з Танею теж доведеться переживати такі страхіття війни”.

Таня з Іллею дуже мріяли дати своїм дітям вищу освіту. Вони відкладали для цього гроші, хотіли після школи відправити дітей до Іри в Київ вчитися. Це була заповітна мрія покійної Тані.

На фото зліва на право: Ілля, мама Тані Жанна Ростовська, Таня, її сестра Олена.

 

На фото Ілля, Тетяна, Каріна та Варвара.

Фото: Обозреватель.

03/27/2022

You cannot copy content of this page