fbpx
Події
Смоленська катастрофа: реконструкцію останніх хвилин польоту Ту-154 опублікували в Польщі

У Польщі створили та оприлюднили фільм “Як загинув президент Республіки Польща”, який реконструкцією останніх восьми секунд польоту літака президента Польщі Леха Качинського під Смоленськом.

Як повідомляє “Польське радіо”, ролик було створено парламентською групою з розслідування причин катастрофи Ту-154М під керівництвом Антонія Мацєревича.

“З реконструкції випливає, що центральна і передня частини літака після вибуху вдарилися об землю шасі. Це відповідає висновкам експертів, які вони зробили після ексгумації президентської пари. Відповідно до них , та частина літака, де був розташований президентський салон, впала на землю, власне, на шасі”,– зауважив ресурс.

Зазначається також, що над створенням фільму працювали кілька десятків експертів протягом понад 3,5 років.

Зокрема, у фільмі використано, дані з датчиків польоту Ту-154М, а також аналіз уламків і того, яким чином їх було розкидано.

“Це не звичайна анімація. Це точна реконструкція подій 10 квітня 2010 року, яка ґрунтується на фактах, беззаперечних даних та на аналізі найліпших спеціалістів. Цей фільм є результатом чотирирічних зусиль експертів парламентської групи”,– розповів Антоні Мацєревич.

Нагадаємо, раніше в Польщі оприлюднили результати роботи комісії, що розслідує причини Смоленської катастрофи, в якій загинув президент Польщі Лех Качинський і низка посадовців країни. У підсумку виявилось, що Росія маніпулювала з отриманими даними бортових реєстраторів і здійснювала певні фальсифікації.

Крім того, Польська національна прокуратура звинуватила місцевих прокурорів у недбалості.

Також Польща звинуватила Росію в численних помилках щодо судмедекспертиз.

Читайте також: “Таємна” зустріч: в мережу виклали відео розмови Путіна і Туска після Смоленської катастрофи

Джерело.