fbpx
Дозвілля
Слова які варто сказати другого липня щоб життя було солодким

Кілька днів у році пов’язані зі святим Зосимою — покровителем бджіл, і всі вони відрізняються прикметами і обрядами для бджолярів.

Згідно древнім повір’ям, саме день Зосими був найспекотнішим протягом усього року. Починається дозрівання хлібів. Починали 2 липня косити сіно і заготовляти його на зиму для худоби. Також на Зосиму починали запасати мед бджоли.

У році кілька днів пов’язані зі святим Зосимою — покровителем бджіл, і всі вони відрізняються прикметами і обрядами для бджолярів. Так, на липневого Зосиму бджоли починають мед заносити, стільники заливати, тому пасічники намагалися даремно їх не турбувати. Вони казали: “Роє, гуди, в поля лети, меду неси”. На пасіці обов’язково розміщували разом з заселеними вуликами порожні, щоб ніхто, крім самого господаря, не знав, скільки їх насправді: вважати бджіл не можна — переведуться.

Серед бджолярів також були поширені інші звичаї, які намагалися дотримуватися, щоб отримати хороший урожай меду. Багато з них були раціональними або ж нагадували прикмети. Так, намагалися селити синиць під крильцями вуликів, оскільки вони знищують шкідників – це було цілком зрозуміло. Що стосується ритуалів, то, до прикладу, на Зосима в землю закопували глечик з медовухою, вважаючи, що так можна задобрити покровителя бджільництва.

Крім того, 2 липня намагалися помолитися святому Іову, вважаючи, що це допоможе позбавитись наклепів і несправедливої образи.

Прикмети 2 липня:

  • Якщо бджоли купчасто летять до своїх вуликів — скоро буде дощ.
  • Бджоли сидять на стінках вуликів — до сильної спеки.
  • Перед посухою бджоли стають злішими, частіше жалять.
  • Без Бога не до порога, а без Зосими-Саватія — не до вулика.

Читайте також: Сповідь майже американки: українка розповіла про життя в імміграції

Джерело.