fbpx
Події
Слідом за ПриватБанком “Укрнафті” вдалося довести юрисдикцію Гаазького арбітражу в суперечці з РФ щодо Криму

Це вже третє подібне рішення: два попередні були прийняті в лютому і березні двома іншими складами арбітражу в інших подібних суперечках проти РФ.

Міжнародний арбітражний суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) виніс рішення про юрисдикцію і допустимості в двох спорах, ініційованих “Укрнафтою” і ще 11 іншими компаніями і особами проти Росії у зв’язку з анексією Криму.

“26 червня 2017 року, після проведення обговорень, склад арбітражу одноголосно виніс рішення про юрисдикцію в двох вищевказаних справах. Далі, найближчим часом склад арбітражу дасть процесуальні вказівки для наступної фази розглядів”, – йдеться в публікації арбітражу у вівторок.

Це вже третє подібне рішення: два попередні були прийняті в лютому і березні двома іншими складами арбітражу в інших подібних суперечках проти РФ, зокрема, за позовами ПриватБанку і його екс-власника Ігоря Коломойського.

Люк Ерік Пітерсон (Luke Eric Peterson) у виданні Investment Arbitration Reporter відзначав тоді, що ці рішення означають, що Росія повинна нести зобов’язання щодо захисту українських інвесторів у Криму після його анексії згідно з двостороннім російсько-українським договором про захист інвестицій.

Як повідомлялося, перший подібний розгляд проти РФ було розпочато за позовом екс-власника Приватбанку Ігоря Коломойського і ТОВ “Аеропорт” Бельбек “13 січня 2015 року на підставі регламенту UNCITRAL (United Nations Commission on International Trade Law, Комісія ООН по праву міжнародної торгівлі) та угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 про захист інвестицій. Позивачі заявили, що РФ порушила свої зобов’язання, що випливають із зазначеного договору, шляхом прийняття в лютому 2014 року заходів, що позбавили позивачів прав власності, договірних та інших прав про експлуатацію пасажирського терміналу для комерційних перельотів аеропорту “Бельбек” в Криму.

Коломойський заявляв про наявність у нього до 2020 року контракту на управління пасажирським терміналом аеропорту “Бельбек” (Севастополь), націоналізованим Росією після анексії Криму. Він зажадав від РФ компенсації втрат у вигляді можливого доходу від терміналу. Йдеться про суму в $ 15 млн.

Потім, 13 квітня 2015 року, подібний арбітражний розгляд проти РФ ініціювали ПриватБанк і ТОВ “Фінансова компанія” Фінілон “, так як анексія Росією Криму не дозволила позивачам продовжити свій банківський бізнес в Криму. А в червні 2015 року подібні позови подали” Укрнафта “та інші пов’язані з екс-власниками ПриватБанку компанії, що втратили в Криму нафтобізнес і активи в сфері нерухомості.

“Укрнафта” є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. НАК “Нафтогаз України” належить 50% + 1 акція “Укрнафти”, групі компаній, пов’язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку, – близько 42% акцій.

Читайте також:  Довідку можна отримати за декілька кліків: в Україні запустили нову безкоштовну послугу на iGov

Джерело.