fbpx
Події
Скоро у безробітних українців з’явиться нова можливість отримувати фінансування під толкові бізнес-ідеї

Скоро у безробітних українців з’явиться нова можливість отримувати фінансування під толкові бізнес-ідеї. Для цього Держслужба зайнятості перезавантажує підготовку підприємців з числа непрацюючих. Коли ж безробітні українці зможуть взяти участь в нових реформах влади?

СУТЬ. Зараз, нагадаємо, люди можуть розраховувати лише на одноразову безоплатну допомогу від ДСЗ, яка становить в середньому 20 тис. Грн (максимум – 64 тис. Грн). Для зміни цієї ситуації ДСЗ хоче підключити до реформи місцева влада, міжнародних фахівців, активістів та представників Програми розвитку ООН. Експертів планують включити до комісій, де безробітні захищають бізнес-плани. І якщо ідеї зацікавлять, наприклад, місцеву владу – то, крім допомоги від ДСЗ, майбутній підприємець зможе отримати додаткову підтримку. “Але це за умови, що кошти на розвиток малого бізнесу закладені в бюджетах місцевих рад. Мерії не зобов’язані будуть допомагати всім безробітним. Але вони можуть підтримувати ідеї, які, на їх погляд, здаються перспективними.

Місцеві ради можуть підтримувати ініціативу і інакше – наприклад , надати в оренду приміщення під час підписання якогось пільгового договору “, – відзначає заступник голови Держслужби зайнятості Сергій Кравченко. Також безробітні зможуть залучати кошти від ПРООН. Там хочуть розробити спеціальну грантову програму, але конкретні суми поки не озвучені. “Планується, що в фокусі ПРООН будуть проекти переселенців, інвалідів і ветеранів АТО”, – уточнює Кравченко. І, нарешті, бізнес-плани, що безробітні захистять в ДСЗ, будуть виставлятися на спеціальній краудфандінговій платформі. Тут майбутні підприємці зможуть отримати додаткове фінансування від людей, компаній з різних країн. Очікується, що платформу розроблять як об’єднаний сайт-механізм Держслужби зайнятості та Програми розвитку ООН.

ПІЛОТ. Реалізація першого проекту в ДСЗ йде повним ходом: в січні-лютому Краудфандінгова академія ПРООН вже проводить навчання для співробітників ДСЗ з Харківської, Донецької та Луганської областей. Ці регіони обрані тому, що тут буде запускатися пілот. “Хорватські викладачі також навчають переселенців і ветеранів АТО, чиї бізнес-плани вже відібрані для участі (близько 10 осіб). Ці учасники проекту раніше вже хотіли відкрити свою справу і подавалися на грантові програми ПРООН, але не пройшли”, – роз’яснює начальник Управління патронатної служби та міжнародного співробітництва Державної служби зайнятості Віктор Горленко. За його словами, зараз співробітники ДСЗ і учасники пілота проходять навчання основам краудфандінга: в програмі навчання приділяється увага правилам зйомки відео для презентації, організації процесу краудфандінга, оглядам популярного обладнання та програм. У березні бізнес-проекти учасників пілота з’являться в онлайні. “І всі бажаючі зможуть фінансово підтримати проекти. Там є ідеї і по запуску магазинів, і по відкриттю виробництва. Після закінчення цього терміну буде зрозуміло, затребуваний пілот чи ні. Якщо відгук буде високим, програму будемо реалізовувати по всій Україні. Є всі шанси, що повномасштабно проект запрацює в кінці червня – початку липня “, – сподівається Горленко.

Читайте також: Скільки українці в 2017-му заплатять податків за нерухомість: коли ставка зросте в два рази

Джерело.