fbpx
Дозвілля
Складні шлюбні ритуали трьох китів були зняті на відео

Дослідники морських ссавців зняли, як два самці залицялися до самки.

Під час туру спостереження за китами пасажири побачили у воді трьох сірих китів, які кружляли поруч один з одним. Марк Жирардо зміг зняти на відео ці ігри китів за допомогою апарата. Учасники туру вирішили, що всі три особи беруть участь у паруванні, і сильно здивувалися такій поведінці.

Насправді ж ніякого спаровування не було — просто два самці залицялися до самки. За словами Крістофера Фітцсиммонса, спеціаліста з навчання в Інституті океанографії Скріппса, така поведінка є типовою для сірих китів.

Брюс Мейт, директор Інституту морських ссавців в Університеті штату Орегон, також підтвердив, що с….вого акту не було. Парування китів відбувається тільки тоді, коли вони повернені один до одного животами. У даному ж випадку самка постійно поверталася до самців спиною.

Жіночі особини сірих китів дуже ретельно вибирають своїх партнерів. Вагітність у них триває близько 13 місяців, і ще близько року вони вигодовують дитинчат і доглядають за ним.

Коли ж самка готова до розмноження, вона може паруватися з декількома самцями протягом години. При цьому між самцями не помічали ніякої конкуренції. Вони можуть допомагати один одному, перевертаючи самку в потрібну позу.

Читайте також:СВЯЩЕННОСЛУЖИТЕЛЬ ПОЯСНИВ, ЯК ПОВОДИТИСЬ, ЯКЩО ВАС ВРЕКЛИ

Джерело.