fbpx

Скільки з наступного місяця коштуватиме пляшка горілки, коньяку і пива

Через нові акцизні ставки ціна на лікеро-горілчані вироби зросте до 20%, а на пиво та вино до 12%. Ціни на алкогольну продукцію почнуть зростати вже з наступного місяця, запевняє фахівець, пише 20 хвилин.

З наступного місяця найдешевша пляшка оковитої коштуватиме приблизно 84 грн. Щодо коньяків, то ціна залежатиме від кількості зірок. Проте в середньому цей напій буде дорожчий на 10-20 грн.

Збільшення акцизу пов’язано з тим, що запроваджений у минулі роки розмір мінімальних цін не відповідав реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв, – роз’яснюють в уряді.

Збільшення цін на алкогольні напої не вплине на об’єми споживання алкоголю , переконаний фахівець.

Той, хто пив – пити буде, однак питання в тому, що будуть пити? Небезпека в тому, що почнуть більше споживати сурогату, фальсифікату та самогону. Самогонщики та так звані “шинки” та “кнайпи”, що продають фальсифікат, який вони розливають “по підвалах” – почнуть добряче заробляти.

Проте з черговим збільшенням акцизу на 20% тіньовий оборот нелегального міцного алкоголю може сягнути аж 70%. За статистикою, близько 70% смертей від усіх отруєнь в Україні припадає саме на алкоголь. За приблизними оцінками, минулого року майже 3 тисячі людей померли від отруєння алкоголем.

Насправді, продовжує експерт, підвищення акцизу відчують усі виробники хмільних напоїв та суміжних галузей в тому числі і фермерські господарства, що постачають пшеницю, ячмінь, хміль, виноград тощо. Як показує досвід, кожне підвищення акцизу на алкогольну та слабоалкогольну продукцію скорочує його легальне виробництво.

Читайте також: “Володар кілець” по-українськи: У поїзді Дніпро-Київ дівчина знайшла незвичайну знахідку (фото)

Фахівець наводить приклад і каже, що попереднє підвищення акцизу, яке було наприкінці минулого року, скоротило виробництво вина в Україні приблизно на 20%. Така група вин, як “Херес” та “Кагор”, що виготовляють вітчизняні виробники, скоро почнуть зникати з нашого ринку.

You cannot copy content of this page