fbpx
Без рубрики
Скільки в ідеалі повинен важити рюкзак учня: цифра далека від реальності

Обираючи ранець для першокласника, насамперед треба звернути увагу на те, чи має він ортопедичну спинку.

“Це — основа здорової постави, яка впливає на правильний розвиток внутрішніх органів школяра, — каже Оксана Мороз, експерт зі шкільної та підліткової медицини в коментарі газеті “Експрес”.

— Рюкзак має щільно прилягати до спини. Не навантажуйте дитину великими наплічниками. Підбирайте їх відповідно до зросту. Завеликий рюкзак може завдати шкоди поставі, оскільки вантаж буде розподілений нерівномірно. На шкільних рюкзаках мають бути світловідбивні елементи, незалежно від того, якого віку школяр. Це, згідно зі статистикою, більш ніж у 6,5 раза знижує ризик нaїзду транспортного засобу на пішохода. Ще одна вимога — діти повинні носити рюкзаки на двох пасках (вони мають бути м’якими та гнучкими).

— А якщо це не рюкзак, а портфель?

— Тоді його треба носити поперемінно, 5 — 10 хвилин в одній руці, потім — у другій.

— Якою має бути вага рюкзака чи портфеля?

— Згідно з держстандартом, вага порожнього рюкзака для першокласника не повинна перевищувати кілограм, а наповненого — 10 відсотків ваги дитини. Тобто для першого — третього класів це орієнтовно 1,5 — 2 кг, для четвертого та п’ятого — 2 — 2,5 кг, для шостого та сьомого — 3 — 3,7 кг і для восьмого — одинадцятого класів — 4 — 4,5 кг. Якщо ці показники перевищено, то збільшується навантаження на хребет, судини, суглоби, і це може провокувати проблеми зі здоров’ям.

Читайте також: В поліції повідомили що стало причиною cмeртi першокласниці на Волині

Окрім формальних вимог Міністерства щодо ваги шкільних підручників, свою думку мають лікарі. Вони сходяться на тому, що дітям взагалі не варто піднімати нічого важкого, а тим паче носити вантажі на великі відстані. «Від тягарів у дітей деформується хребет, який активно росте саме у шкільному віці. Кожна четверта дитина псує собі спину через те, що її портфель важить більше, ніж одна десята її власної ваги.Найпоширенішою проблемою зі спиною у школярів є викривлення хребта, або сколіоз. Майже дві третини дітей носять за спиною ранці, вага яких перевищує 10% ваги самої дитини, а кожен п’ятий школяр тягає на собі 15% власної ваги. Дитина під вагою портфеля може сутулитись, а це призводить до невеликих травм чи розтягнень