fbpx
Авто
Скільки українцям доведеться платити за бензин у 2017 році

Вартість бензину залежить від вартості нафтопродуктів в світі і курсу валют. Ціни на нафту почали падати, а значить, є підстави для зниження вартості бензину. При цьому експерти відзначають: через те, що гривня слабшає, значного здешевлення бензину не відбудеться.

Як зміниться в цьому місяці вартість бензину і що чекає українців у 2017 році?

Ціна нафти марки Brent вчора вранці, 7 листопада, опустилася нижче 47 доларів за барель -до 46,26 доларів. Якщо нафта дешевшає на 1%, це дає підстави для зниження вартості бензину на 10 копійок через два тижні, а зміна курсу національної валюти на гривню призводить до зміни вартості палива на 60 коп, зазначає заступник директора науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев. Інші фактори, які можуть впливати на вартість бензину – попит і оподаткування, але в Україні вони залишаються стабільними.

«Протягом тижня зменшується вартість нафтопродуктів, до цього було підвищення. Коли паливо подорожчало в Україні на гривню, це була реакція на подорожчання нафти в середині жовтня. Зниження було приблизно на рівні трьох відсотків. Це означає, що з’явився потенціал для зниження цін десь на 30 коп », – говорить Геннадій Рябцев.

Але через те, що гривня почала слабшати, ціни на бензин можуть залишитися на колишній позначці. За словами експерта, на зниження вартості палива пішли великі мережі АЗС, які збільшили знижки для своїх клієнтів. «По картах лояльності мереж АЗС збільшилася знижки – це реакція на зниження вартості нафтопродуктів. Якщо не буде істотних змін курсу валют, вартості нафти в подальшому, то і бензин залишатиметься стабільним », – зазначає Геннадій Рябцев.

При цьому в Україні подорожчають зріджені нафту і газ, оскільки проти російських компаній наша країна ввела санкції, саме звідти йшли основні поставки цих ресурсів.

За прогнозами рейтингового агентства S & P Global Ratings, в 2017 середньорічна вартість нафти марки може скласти 45 доларів за барель, а в 2018 році піднятися до 50 доларів. Як відзначають експерти, це практично не вплине на вартість бензину в Україні, оскільки наша країна не закуповує нафтопродукти в промислових масштабах.

За словами президента асоціації «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів» Леоніда Косьянчука, орієнтуватися на вартість нафти не варто – все буде залежати від котирувань на європейській біржі нафтопродуктів і стабільності національної валюти.

«В першу чергу вартість бензину буде залежати від курсу долара. Попит на бензин не падає, але є процес перетікання з легальної частини ринку в нелегальну. За рахунок так званої оптимізації, вони можуть собі дозволити ціновий демпінг », – говорить він.

До кінця року ситуація на ринку палива буде залишатися стабільною, вважає економіст і глава наглядової ради Інституту економічних стратегій Юрій Корольчук. Але в 2017 році країни, що видобувають нафту, можуть перестати утримувати низьку вартість і відпустити ціну до ринково обґрунтованого рівня 70-80 доларів.

«У 2017 буде тенденція до подорожчання нафти. Питання тільки в часі, коли це станеться. Хто скільки зможе терпіти стримувати ціну. Вже практично всі зі збитками. Та ж Саудівська Аравія чи Іран, де витрати на видобуток вище. Питання часу, коли ціна повернеться до позначки в 70-80 доларів. Але різко її вартість не буде рости на світових ринках. Для нас це буде не катастрофічно », – говорить він.

Співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич відзначає, що, якщо нафта буде дорожчати, то в наступному році вартість бензину для українців може піднятися на 1-3 гривні.

«Ймовірно, нафта буде дорожчати і слідом бензин. До яких позначок, можливо, на гривню-три », – каже Дмитро Марунич.

Також очікується, що попит на нафтопродукти почне підніматися вперше за останні три роки, разом з українською економікою. «Ринок падав в 2014, 2015 і 2016 рр. приблизно на 15%. Сподіваюся, що в 2017 році він стабілізується, тому що далі падати нікуди. Це визначалося станом економіки країни, оскільки падало все і вантажоперевезення і інше. Можливо, в 2017 році цей стан зламається. Все буде залежати від української економіки », – зазначає експерт.

Читайте також: Дешевi аналоги дорогих ліків. Має знати кожен!

Джерело.