fbpx

Скільки українські багатії витратили на армію – Forbes порахував

Forbes вирішили проаналізувати, як українські багатії допомагають армії. До переліку ввійшли люди, які допомогли більше, ніж на 2 млн. дол., загалом 14 олігархів надали допомогу українські армії на близько 120 млн. грн.

1. Рінат Ахметов (холинг СКМ: ДТЕК, Метінвест) – 72 млн доларів, а також 30 млн доларів податків авансом. Кошти спрямували на гуманітарну допомогу, підтримку ЗСУ і ТРО; допомогу переселенцям, безкоштовну електроенергію для медиків та військових та співфінансування іномовлення FreeДом.

2. Віктор (холдинг Interpipe Group) та Олена Пінчук разом спрямували 16,7 млн, а також 3,5 млн дол, зібраних через Ukraine Relief Fund. На ці суми були закуплені броньована техніка (автівки), амуніція, засоби зв’язку, прилади розвідувальної діяльності та інші, необхідні ЗСУ і ТРО, позиції. Крім того, гроші пішли на медицину – закуповували броньовані швидкі, турнікети, кровозупинні засоби тощо.

3. Юрій Косюк близько 12 млн доларів спрямував власник МХП . На середину квітня компанія направила 10 600 тонн благодійної продукції: військовим, мешканцям міст, де йдуть бойові дії, лікарням і т.д. – це приблизно 180 вагонів курятини.

4. Олександр та Галина Гереги на кінець березня передали на потреби ЗСУ і ТрО 10 млн доларів, а також 30 млн доларів податків авансом.

5. Дмитро Фірташ – 9,7 млн доларів на гуманітарну допомогу, спецрахунок НБУ, підтримку ТрО та облаштування бомбосховищ

6 і 7 Разом засновники холдингу Techiia Олег Крот и Юрій Лазебніков передали 7,8 млн доларів – по 3,9 млн доларів кожен. Компанія, що спеціалізується на кіберспорті та блокчейн-рішеннях, купувала обладнання для ЗСУ та гуманітарну допомогу.

8. Вадим Новинський виділив зі свого благодійного фонду та бізнесів Smart Holding 7 млн дол. Кошти пішли на закупівлю швидких й медичного обладнання.

9. Костянтин Жеваго передав на гуманітарні потреби 6,3 млн доларів і понад 30 млн доларів податків авансом. Компанія витратила 12,5 млн дол на гуманітарні потреби, але Жеваго “зараховано” суму згідно його частки в компанії.

10. Геннадій Буткевич особисто, від імені благодійного фонду та від імені компанії пожертвував сукупно 5,7 млн доларів. Цими коштами він допомагає військовим, дітям у “Охматдиті” та тисячам українців, що отримають гуманітарку від АТБ. А також віддав свій особистий броньований Lexus.

11. Олександр Косован – 5 млн доларів на підтримку ЗСУ та українців, передусім – медичних комплектуючих.

12. Олександр Ярославський близько 3,3 млн доларів передав на закупівлю 17 машин швидкої допомоги.

13. Сергій Тігіпко – повний обсяг допомоги невідомий, підприємець не відповів на запит журналістів. У пресслужбі групи TAC, яка належить Сергієві Тігіпку, лаконічно прокоментували, що на допомогу було витрачено понад 100 млн грн.

14. Макс Поляков понад 2,3 млн доларів пожертвував український підприємець, засновник аерокосмічної компанії Noosphere Макс Поляков. Він відмовляється публічно розповідати про свою допомогу, але відомо про передачу 1,3 млн доларів фонду Сергія Притули, а також 1 млн доларів благодійному фонду “ТАПС”. Водночас співрозмовник з оточення Полякова каже, що вже виділено набагато більше зазначених сум, а публічно про них не каже, бо “не хоче піаритись на війні”.

Також відомо, що активно допомагають українцям та/або ЗСУ: Петро Порошенко (не відповів на запит журналістів), Степан Черновецький (1,5 млн дол), Андрій Ставніцер, Єгор Гребенніков, Артур Гранц, Томаш Фіала, Євген Черняк (1,3 млн дол), Борис Ложкін, Владислав Чечоткін, Андрій Веревський, Гліб та Катерина Загорій, Костянтин Стеценко та Макар Пасенюк, Всеволод Кожемяко, Вячеслав Клімов та сотні інших. Вони не увійшли до переліку, бо не надали інформацію про свою допомогу, або передана сума коштів менша за 2 млн доларів.

Фото: intermarium.com.ua.

05/03/2022

You cannot copy content of this page