fbpx
Події
Скільки кандидатів у держслужбовці не склали іспит з української: дані Нацдержслужби

Атестаційний іспит на вільне володіння державною мовою з 1 травня складали понад 4 тисячі претендентів на посади державної служби, не склали його більше ніж 200 осіб. Про це повідомляє 24 канал з посиланням на “Укрінформ”.

“З 1 травня близько 10 тис. кандидатів на посади державної служби звернулося до атестаційних комісій, серед них понад 4 тис. складали атестаційний іспит з української мови і близько 6 тис. скористалися можливістю “обміняти” свою оцінку на посвідчення щодо вільного володіння державною мовою. За останньою інформацією, трішки більше 200 осіб цей іспит не склали”, – заявив голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко.

Вещенко нагадав, що з 1 травня претенденти на посади державної служби, окрім інших документів, мають подати атестат, який посвідчує вільне володіння українською мовою.

Читайте також: “No comments”: син Віталія Кличка не зрозумів української (відео)

Він також додав, що право створювати атестаційні комісії було делеговано профільним вищим навчальним закладам. Таких в Україні близько 80-ти, а скористалися ним 74 виші, близько 20 з яких знаходяться у Києві, а решта у регіонах.