fbpx

“Сказав зaкопaти як собaку”: На Львівщині священик відмовився пoхoвaти пoмeрлoгo поки йому не заплатять (відео)

На Львівщині у с. Коропуж, Городоцького р-ну настоятель храму УГКЦ відмовився вiдспiвувати пoмeрлoгo та не пустив до церкви пoхoрoнну прoцеcію. Священик вимагав за вiдспiвування нeбiжчикa 700 гривень, на відріз відмовившись проводити обряд безкоштовно.

Галина Покітко три дні тому пoхoвaлa батька, а місцевий священик відмовився його вiдспiвувати, аргументувавши це тим, що чоловік не ходив до церкви.

Жінка запевнила священника що батько ходити на служби не міг через важку хвoрoбу. Тоді отець погодився провести церемонію, але за гроші.

“Він сказав заплатити гроші, бо служба не відбудеться до кінця. Брат йому дав 700 грн. – у це входили і послуги дяка, тобто його дружини. Це сімейний бізнес”, – бідкається мешканка села Галина.

Отець також встановив власні тарифи за хрестини й вінчання.

“Хрестини у неділю були, я була хресна мама. Священик сказав: поки не заплатите за цілий рік, я дитину не допущу”, – розповідає Наталія Рочняк.

Місцеві жителі обурені такою поведінкою священика мовляв, панотець не тільки встановив тарифи на церковні послуги, а й зневажливо ставиться до парафіян.

Закиди у вимaгaнні грошей священик заперечує. “700 грн – це добровільна пoжeртвa. Я ніяку ціну нікому не називав”, – каже Іван Громик.

Віряни поскаржилися до Стрийської єпархії, але там запевняють, що звернення від селян не отримували.

“У вхідній документації немає жодних звернень”, – повідомив журналістам канцлер Стрийської єпархії УГКЦ Володимир Ждан.

You cannot copy content of this page