fbpx
Дозвілля
Скандал скасовується: як відвести дитину з дитячого майданчика додому без бою

Якщо ти гуляєш з дітьми (або з однією дитиною), напевно регулярно спостерігаєш на дитячому майданчику скандали між дорослими і дітьми на тему «пора додому». Зізнайся, тобі і самій іноді охота закричати: «Я пішла додому! А ти як хочеш! Залишайся тут один! », — Або пригрозити, що все, більше ніяких прогулянок, раз не слухаєш! Простіше взагалі не виходити, ніж ось так лаятися, справді. Ну не брати ж малюка під пахву і не тягнути додому насильно!

«Я не дограв!»

Так, діти часто не хочуть йти з прогулянки додому. Чому? Та тому що вони в грі! Це абсолютно нестерпно, — перервати гру на найцікавішому місці.

Дай дограти! Але попередь про це: «Доню, нам пора додому. Добудовуй цю вежу, і підемо! »

І обов’язково стеж, щоб піти в момент милування новою вежею, спорудженою в пісочниці, а не після того, як навколо вежі буде зведений паркан і проритий оборонний рів.

Стій поруч і вчасно бери за руку: «Яка вежа! Ну взагалі, чудова вежа! Йдемо додому!»

Остання хвилина

Взагалі попереджати про швидкий відхід корисно. Малюк налаштовується. Ну не відразу і не завжди, але в цілому навчається реагувати на сигнал.

«Синку, вже 12 година, через 10 хвилин ідемо додому».

«Малюк, залишилося 5 хвилин, що ти ще хотів встигнути зробити?»

«У нас остання хвилина! Біжи останнє коло по майданчику, і на вихід! Хочеш на гірку? Останній раз скочуєшся, і йдемо! Останній, я сказала! »

Три гірки і одна карусель

Час для дошкільнят часто абстрактне поняття. А пісочниця, гірка, гойдалка, самокат і велосипед цілком конкретні.

Можна вимірювати час гірками і гойдалками.

«Малятко, нам пора додому. Ще три рази скотися з гірки, і йдемо. Перший пішов! »

«Доню, нам вже пора йти. Я тебе ще раз сильно розгойдаю, і коли гойдалка зупиняться, ми йдемо додому. »

По суті, той же «дай дограти», але виражене по-іншому.

До побачення, дитячий майданчик!

Не йде?

«Говори« до побачення »дитячому майданчику. До побачення, вежа! До побачення, пісочниця! Ми ще прийдемо! »

Нерозумно? Але допомагає.

Анімація, анімація …

Що ще? Діти можуть відмовлятися йти додому, тому що йти додому нудно. Так, просто нудно!

Перетвори дорогу в гру. Ідіть «через ліс» — через сквер між дитячим майданчиком і під’їздом. А в лісі зайці і вовки. Або хованки за деревами. Головне, тримати напрямок. Ідіть «по мосту» — по бордюру. Грайте лови. Грайте в «буксир» — веди дитину на паличці — вона тримається за паличку, і ти на цій паличці її буксируєш. Потім вона тебе. Грайте в «гуси-гуси-гагага».

Дотримуйся традиції

Добре, якщо це гра, в яку ви граєте, тільки коли йдете після прогулянки додому. Тоді вийде своєрідний ритуал, якого дитина буде чекати.

Допомагають і інші ритуали. Багато дітей люблять самі викликати ліфт і натискати кнопку в ліфті, набирати код на під’їзді або прикладати ключ домофона, відкривати ключем двері квартири. Нехай натискають, прикладають, відкривають, нехай розважаються. І нагадуйте по дорозі до дому, що ліфт чекає, що ключ від під’їзду скучив.

Ослик таки наздоганяє морквину!

Дозволь дитині після прогулянки, поки ти збираєш обід, подивитися мультфільм. Усади дитину талапатися в ванну. Дай їй з порога (після переодягання в домашній одяг і миття рук) пряник або цукерку. Сама знаєш, що твоя дитина особливо любить і що не завжди їсть на першу вимогу, — заманюй її цим з вулиці.

А сама готова йти додому?

Якщо ні, то краще і не починай. Будь-яке правило працює, якщо воно правило. Сказала «через 5 хвилин додому», — через 5 хвилин йдіть. Остання хвилина — це не останнє китайське попередження. Сказала «ще три рази на гірці» — ніякого 4-го разу і ніяких ще гойдалок. Зловив вовк гусеня, — все, несе в будинок, ніякого «мама, ще раз в вовка і гусеня!» Пора значить пора. Додому значить додому.

Що не працює

Шантаж: «Зараз піду і тебе залишу!» Тому що ти не підеш. А якщо раптом і правда підеш, дитина піде за тобою тільки зі страху. І цей страх обов’язково потім вилізе: істерикою, розбитою чашкою, розкиданими іграшками, протестами. Тобі це треба?

Умовляння. Умовляючи і чекаючи згоди, ти віддаєш кермо дитині. І дитина рулить, як хоче.

Насильство. Схопити і віднести насильно можна максимум дволітка. Старша дитина вже важка і здатна відбиватися. Ти впевнена, що вона не викрутиться і ти її не упустиш? Або що наступного разу вона не почне від тебе тікати? Готова виловлювати її по всьому двору?

Хоча, звичайно, якщо бути чесними, іноді доводиться і шантажувати, і вмовляти, і затискати і тягнути. Але це ж не завжди так, правда? У тебе вийде!

Читайте також:ДОЧКА СНІЖАНИ ЄГОРОВОЇ НАРОДИЛА ДВІЙНЮ (ФОТО)

Джерело.

facebook