fbpx

Скандал із МОЗом набирає обертів: на бік кардіохірурга Тодурова стали інші лікарі (відео)

Загострюється конфлікт між провідним українським кардіохірургом, директором Інституту серця Борисом Тодуровим та керівництвом Міністерства охорони здоров’я. Гостра переписка між провідними діячами української медицини розпочалася в соціальних мережах у перший день нового року і триває й досі, йдеться в сюжеті ТСН.

“У нас порожні склади, нам нема чим забезпечувати хворих”, – каже Тодуров і нарікає на нерозуміння суті проблеми керівництвом міністерства і особисто Уляною Супрун. Крім того, керівник Інституту серця просив дозволу відкрити філіали у прифронтових регіонах задля допомоги тамтешнім жителям і військовим, а також включити його заклад до переліку тих, яким офіційно дозволено проводити трансплантації, зокрема й механічних сердець. Надпис, який на останнього фломастером зробив нібито заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський, і вивів кардіохірурга з рівноваги. “От відповідь Лінчевського на розпорядження Кабміна: Нє-а і смайлик! Скажіть, як до цього ставитись нормальній людині, яка 30 років присвятила українській медицині, намагалась її зберегти, приумножити, як могла – і приходить якийсь і пише на розпорядженні прем’єра “нє-а”, і відмовляє нам, тисячному колективу щоб ми продовжували виконувати трансплантації органів і рятувати людей. Яка може бути реакція у нормального дорослого 52-річного кардіохірурга, який присвятив своє життя кардіохірургії?”, – пояснює Тодуров свою ініціативу з публічної переписки з Мінохорониздоров’я.

Лікар каже, що за два тижні конфлікту його мало-хто з колег підтримав, натомість зросла кількість пропозицій з-за кордону переїхати працювати до них. Однак медик нікуди тікати з України не збирається та запевняє, що не боїться жодних перевірок чи навіть перегляду ліцензії інституту. Так само не хвилюється з приводу звинувачень, що придбав ліки за нібито завищеними цінами, бо твердить, що медикаменти брали за цінами, які дозволяло міністерство охорони здоров’я, препарати були якісними, а закупівлі – прозорими.

Заступник директора інституту нейрохірургії Андрій Гук каже, що конфлікт стався, бо лікарів у міністерстві просто не чують. “Є нова команда міністерства охорони здоров’я, яка не зовсім розуміє, що вона робить і як вона робить. Усі пропозиції професійних асоціацій лікарів, пацієнтських організацій, всі звернення залишались без відповіді”, – каже нейрохірург. “Це не конфлікт Тодурова, пов’язаний із закупівлями та забезпеченням пацієнтів. Це конфлікт медичного товариства по відношенню до керівництва МОЗ, до його стилю, формам роботи”, – додає директор Центру ендокринної хірургії Олександр Ларін.

У МОЗ жодних коментарів на камеру не дають – відповідають виключно письмово на сторінці відомства в інтернеті. Стверджують, що тендери на придбання ліків для серцевих хворих оголошені, а завдяки тому, що закупівлі нині передано до міжнародних організацій, вдалось суттєво зекономити.

Щоб залагодити конфлікт, очільницю міністерства і директора інституту запросили до себе народні депутати на засідання коміту Верховної Ради з питань охорони здоров’я. Вони мають зустрітись наступної середи.

Читайте також: Телефони вимкнені: в Києві зникли 11-річні дівчатка

Джерело.

You cannot copy content of this page