fbpx
Дозвілля
“Шопінгова лихоманка”. Як у передноворічній ейфорії не викинути на вітер тисячі гривень (відео)

Перед новорічними святами продажі в магазинах збільшуються на 40%. Українці скуповують все: продукти, одяг, побутову техніку, прикраси. Купують навіть те, що, насправді, не потрібно.

Як результат – продукти псуються, одяг не носять. Чому у святковій ейфорії ми викидаємо на вітер тисячі гривень та як із цим боротися, йдеться в сюжеті “Сніданку з 1+1”.

Новорічна підготовка щороку йде за одним і тим самим планом. Наприклад, киянка Тетяна на святковий стіл набирає всього і побільше. Жінка на стіл завжди подає купу страв: від салатів до десертів.

Також за акційними цінами до Нового року жінка скуповує продукти, одяг, іграшки, прикраси. Так, у новорічній святковій ейфорії Тетяну занесло навіть до будівельного магазину, придбала фарбу для стін та молотки.

“Тому що, ви ж розумієте, – береш два, дають три”, – пояснює жінка.

А ще квітку, яка цілий рік лежить на шафі.

Однак після всіх цих витрат в родині Тетяни наступає глобальна економія.

“Після Нового року січень важкий. Тільки у другій половині лютого починаємо оговтуватися”, – розповідає жінка.

Відсвяткувати “як слід” без думки про майбутнє – за таким принципом живе багато українців: щороку після свят на смітники викидають тонни зіпсованих продуктів, більш ніж на півмільйона гривень.

За словами психолога, “шопінгова лихоманка” – ніби внутрішня установка людини, що перед святами обов’язково потрібно більше споживати.

“Ми впадаємо в такий маніакальний стан, коли ми вже трішечки не розуміємо, чого нам насправді хочеться”, – розповів психолог.

Отже, щоб не зіпсувати собі святковий настрій, варто:

1. Обмежити суму, яку ви збираєтесь витратити на свята.

Зробити це можна із допомогою банківського працівника, зокрема, встановіть на своїй картці ліміт.

2. Користуйтесь безпечним шопінгом.

“Ви можете купити речі, отримати психологічне задоволення, психологічний бонус, вдома навіть приміряти, а потім на наступний день віднести це все назад”, – радить психолог.

Також, перед тим, як йти за покупками, складіть списки людей, яким будете дарувати подарунки, та страв, які будуть на столі.

Цього року і Тетяна сподівається зробити свято економним. Жінка вже складає такі списки і робить подарунки своїми руками.

Читайте також: Від армії тепер не ухилишся. Новий порядок обліку дає можливість простежувати за всіма, хто переховується

Джерело.