fbpx
Події
Школярі створили революційно дешеві ліки проти ВІЛ

Австралійські школярі синтезували діючу речовина препарату для ВІЛ-інфікованих людей вартістю $750 за таблетку. За їхніми розрахунками, ціна нового препарату не повинна перевищувати $2.

Про їхнє досягнення розповідає місцева газета The Sydney Morning Herald.

Всесвітньою організацією охорони здоров’я препарат включено до переліку життєво важливих. У минулому році американський підприємець Мартін Шкрелі викупив права на препарат “Дарапрім” і підвищив ціну на нього з $13,50 до $750 за таблетку.

“Дарапрім” – антипаразитарний і протималярійний препарат, який призначають людям зі зниженим імунітетом, наприклад, ВІЛ-інфікованим. Він входить в список життєво необхідних ліків.

Старшокласники з середньої школи Сіднея змогли синтезувати піриметамін, діючу речовину “Дарапріма”, просто в шкільній лабораторії. Вони працювали під керівництвом хіміка Еліс Вільямсон з Сіднейського університету. На пошук способу синтезу пішов цілий рік – той, що вже був запатентований, виявився занадто небезпечним для шкільної лабораторії. Кінцева вартість препарату склала всього $1-2 за таблетку.

Запустити в продаж, проте, його буде можливо, тільки якщо він пройде клінічні випробування і покаже ефективність, еквівалентну оригінальному препарату. Причому якщо Шкрелі відмовиться від участі, творцям ліки доведеться організовувати випробування для препарату самостійно, що обійдеться в мільйони доларів.

Школярі сподіваються, що їх робота надихне фармацевтичні компанії на виробництво більш дешевого піріметаміну за допомогою їхньої методики.

Читайте також:УРЯД ПОЛЕГШИВ ЖИТТЯ ЖІНКАМ, ЯКІ НАРОДЖУЮТЬ

Джерело.

facebook