fbpx

Щоб виростити сина Мужчиною. Треба постійно пильнувати. Тримати руку на пульсі. Спостерігати, не заглиблюючись. Хоча зануритися дуже хочеться – в м’які щічки і в запах за вушком. Йому три роки, і від його “мамочка, я так тебе люблю” тане серце і плавиться мозок. Легко забутися і перестати контролювати

Щоб виростити сина Мужчиною. Треба постійно пильнувати. Тримати руку на пульсі. Спостерігати, не заглиблюючись. Хоча зануритися дуже хочеться – в м’які щічки і в запах за вушком. Йому три роки, і від його “мамочка, я так тебе люблю” тане серце і плавиться мозок. Легко забутися і перестати контролювати.

Я мати, але я і жінка. Перша жінка в його житті. Далі, з усіма іншими, буде так само, як зі мною. Я завжди тримаю це в пам’яті. Навіть зараз, коли він ще маленький. Особливо зараз, бо потім він не буде пам’ятати, чому, потім він буде просто робити. Так чи інакше. Так, як засвоїв. Так, як було можна. Так, як я його навчила.

Я хочу, щоб мій син став Мужчиною. Тому я не побіжу за соком для нього, як тільки він попросив. Встань, відірвися від гри і візьми його сам. Мужчина – самостійний.

Я не дам йому їжу зі своєї тарілки, тому що у нього є своя і треба думати про те, що мама теж хоче їсти. Мужчина знає, що його потреби не є пріоритетними, треба зважати на інтереси інших людей.

Я не віддам йому останній шматочок шоколадки, тому що є ще я і сестра. Нехай по десять міліметрів, але шоколадку спробують всі. Мужчина піклується про близьких людей.

Я не буду прибирати за ним іграшки, навіть якщо він влаштує показові виступи зі сльозами і демонстрацією нещастя. Я не поспішаю, я перечекаю.Мужчина доводить справу до кінця.

Я не куплю йому велику цукерку в магазині, якщо він криком зібрав навколо себе співчуваючу публіку. Цукерка – це заохочення. Мужчина знає, що нагорода за негідну поведінку не дається.

Я вислухаю його нарікання і поясню суть події, якщо він забрав іграшку в іншої дитини і отримав за це. Але не треба нити і скаржитися. Він повинен зрозуміти, що у кожної дії є наслідки. Мужчина – відповідальний.

Я навчу змінюватися і домовлятися. І навіть в цьому випадку все може піти не за планом. Він повинен бути готовий до поразок. Мужчина стає сильним, долаючи поразки.

Я скажу: “Лізь на гірку”, навіть якщо вона висока і не за віком. Я постою знизу і підстрахую. Мужчина повинен бути сміливим і брати великі вершини.

Я прикрикну і розсерджуся, якщо він порушує мої кордони. Мене треба чути і вчитися зважати на мою територію. Мужчина розуміє, що є простір іншої людини, і він є недоторканним.

Я пожалію, коли він впав і вдарився. Обійму і поцілую. Тому що плакати, коли боляче, не соромно. Мужчина вміє висловлювати емоції.

Я буду його лікувати, навчати, розвивати, допомагати, слухати, піклуватися про нього, виявляти тепло і ніжність, цілувати багато, стискати сильно. Він повинен засвоїти, що близькі – це коли близько. Мужчина вміє любити.

Я зроблю для нього все. Все, що можливо. Але ніколи не забуду про себе. Я хочу, щоб він знав: ніхто не повинен присвячувати йому своє життя.

Саме тому, що я люблю, мій син виросте Мужчиною. Нехай на одного Мужчину у світі стане більше.

Лілія Ахремчик

You cannot copy content of this page