fbpx
Здоров'я
Що викликає поганий запах з рота: відповідь Супрун

Якщо ви запланували побачення на вечір – неприємний запах з рота не найкращий компаньйон у цьому випадку. Хоча, звісно, і без побачень він навряд чи позитивно впливатиме на вашу комунікацію з оточуючими. Так про боротьбу із неприємним запахом із рота написала в Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає Gazeta.ua

За її словами, найчастіше причина криється в роті. І запах виникає, насамперед, через нехтування гігієною ротової порожнини. В цьому випадку неприємний запах викликають бактерії, що мешкають в роті та в процесі своєї діяльності виробляють леткі сполуки сірки. Крім того, куpіння та вживання алкoгoлю можуть стати причинами появи запаху.

Читайте також: 1 липня починається наступний етап медреформи: що отримуватимемо безоплатно

Також неприємний запах може виникати через інфекційні хвороби ротової порожнини, дихальних шляхів чи деякі системні захворювання, наприклад, дiaбет, печiнкову чи ниpкову недостатність. Або ж через надмірну сухість ротової порожнини та зменшення слиновиділення. В такому випадку обов’язково консультуйтесь з лікарем, адже просто освіжувач рота чи жуйки вам не допоможуть.

“Найважливіша рекомендація – правильний догляд за ротовою порожниною. Завжди ретельно чистіть зуби та язик та полощіть ротову порожнину навіть простою водою після прийому їжі. Щоб боротись з бактеріями, використовуйте спеціальні антимікробні засоби для полоскання, зубні пасти та спреї-освіжувачі для рота. Якщо ж неприємний запах турбує вас досить тривалий час – звертайтесь до лікаря”, – йдеться у повідомленні.