fbpx
Події
Що таке вірус Коксакі? Інфекція передається від людини до людини!

Віруси Коксакі (лат. Coxsackievirus) — це кілька споріднених серотипів ентеровірусів, які добре розмножуються в шлунку і кишечнику людини.

Незважаючи на повну морфологічну схожість з поліовірусами, віруси Коксакі мають іншу антигенну структуру і перехресно не реагують з AT до збудників поліомієліту.

Віруси Коксакі групи А викликають дифузний міозит із запаленням і осередковим некрозом поперечносмугастих м’язів.
Віруси Коксакі групи В викликають ураження центральної нервової системи (вогнищеві дегенерації, паралічі), некроз скелетної мускулатури (іноді міокарда), запальні ураження селезінки та ін.
За структурою типоспецифічного АГ віруси Коксакі групи А поділяють на 24 серовара, віруси Коксакі групи В — на 6 сероварів.

Віруси Коксакі були вперше виділені G. Dalldorf і G. Sickles в 1948 р. з калу 2 хворих дітей, що страждали паралічами, подібними з поліомієлітом. За назвою міста, в лікарні якого перебували діти, виділені віруси були названі вірусами Коксакі. За характером патогенної дії на мишей-шмаркачів G. Dalldorf розділив віруси на 2 підгрупи – А (24 серотипу) і В (6 серотипів).

Джерелом захворювання є хворі і вірусоносії. За даними деяких авторів, не виключена можливість зараження від тварин і комах. Шляхи передачі інфекції двоякі: фекально-оральний і повітряно-крапельний.

Існує також траісплацентарна передача інфекції, на що вказують експериментальні дослідження [Соловйов В. Д. та ін, 1970; Максимович Н. А., Суптеля Е. А., 1973, і ін] і клініко-вірусологічні спостереження. Є вказівки на зв’язок захворювання вагітних з передчасними пологами, народженням дітей з вродженими вадами розвитку і хворих міокардитом і мемінгоенцефалітом.

Читайте також: ВІРУС КОКСАКІ ЗАРАЗ МАСОВО ВРАЖАЄ ДІТЕЙ У ТЕРНОПОЛІ

У частині випадків з органів мертвонароджених і померлих новонароджених (головного і спинного мозку, міокарда, клапанів серця, кишечника) були виділені віруси Коксакі.

При гістологічному дослідженні виявлені масивні крововиливи у внутрішні органи і мозок, дистрофічні зміни міокарда, нирок, печінки, міокардит. Автори відзначають, що внутрішньоутробна інфекція виявляється у новонароджених, матері яких хворіли за 2-14 діб до пологів, причому інфекція може бути в легкій формі. R. Miller (1969) при вірусологічному дослідженні 9000 вагітних жінок встановив, що у матерів, діти яких народилися з вадами серця, вдвічі частіше виявляється вірус Коксакі В, ніж у матерів, які народили здорових дітей.

Захворювання ентеровірусами виникають у вигляді локальних спалахів у дитячих колективах, однак відомі окремі епідемії, які зазвичай виникають влітку, рідше восени. Найбільш часто, за даними більшості авторів, хворіють діти у віці від 3 до 10 років. Діти до 6 міс, як правило, не хворіють, проте треба вказати на існування найтяжчої форми Коксакі В-інфекції у новонароджених – енцефаломіокардіта, який закінчується смертю.

Джерело.

Реклама